Станом на кінець лютого 2025 року на профілактичному обліку в Національній поліції України перебувала 102 161 особа, яка вчинила домашнє насильство. Протягом перших двох місяців року правоохоронці зафіксували майже 18 тисяч адміністративних правопорушень, пов’язаних із цим явищем. Про це повідомляє центр прав людини ZMINA з посиланням на дані Департаменту превентивної діяльності Нацполіції.
У 2024 році поліціянти задокументували 149 876 випадків правопорушень за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про своє тимчасове місцеперебування. За січень-лютий 2025 року за цією статтею зареєстровано 17 756 правопорушень.
Крім того, у 2024 році поліція отримала 195 174 заяви та повідомлення про кримінальні правопорушення та інші інциденти, пов’язані з домашнім насильством. Для порівняння, у 2023 році кількість таких звернень становила 291 428.

У грудні 2024 року набув чинності євроінтеграційний закон №3733-IX, що вніс зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ці поправки стали наслідком ратифікації Стамбульської конвенції, яка спрямована на запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству.
Наразі у Верховній Раді розглядається ще один важливий законопроєкт №12297. Він передбачає імплементацію міжнародних стандартів у сфері протидії домашньому та іншим видам насильства, а також гармонізацію норм Кримінального та Кримінального процесуального кодексів з положеннями Стамбульської конвенції.
Документ уточнює поняття систематичного домашнього насильства, визначаючи, що його підтвердженням може слугувати наявність адміністративних протоколів. Також пропонується запровадити норму, згідно з якою у кожному випадку домашнього насильства, зґвалтування чи сексуального насильства має відкриватися кримінальне провадження.