Вживання продуктів з високим вмістом клітковини та білка впливає на покращення якості сну. Зокрема, вони сприяють виробленню мелатоніну і серотоніну в мозку, які допомагають регулювати сон.
Відповідне дослідження вчені з Університету Цукуби у Японії опублікували в Journal of Medical Internet Research, передає ScienceAlert.
Як саме споживання білка та клітковини впливає на покращення сну
Науковці проаналізували дані 4825 людей, які використовували мобільні додатки для відстеження сну та моніторингу дієти. Зокрема, вони порівняли статистичні дані, враховуючи варіації віку, статі та індексу маси тіла.

«Споживання жиру та натрію було пов’язане з меншим загальним часом сну, тоді як більше споживання білка та харчових волокон було пов’язане з більшим загальним часом сну», – кажуть дослідники.
Крім того, люди, чий раціон складається з великої кількості продуктів, які містять клітковину, швидше засинають та рідше прокидаються посеред ночі. Також видання зазначає, що ті, в чиєму раціоні велику частку складав білок, спали в середньому на понад чверть години більше.

Білок і клітковина покращують якість сну. Фото: depositphotos
Дослідники пояснюють, що на це, ймовірно, впливає кілька факторів. Так, попередні дослідження показали, що вживання більшої кількості білка сприяє виробленню хімічних речовин, таких як мелатонін і серотонін, у мозку, які допомагають регулювати сон.
Клітковина, своєю чергою, позитивно впливає на кишкові бактерії, стимулюючи вироблення мелатоніну і серотоніну.
«Нещодавні дослідження показали, що зміни мікробіоти кишківника можуть впливати на сон і засвоєння поживних речовин», – пишуть дослідники.
Однак ScienceAlert підкреслює, що в дослідженні використовували лише дані, отримані власноруч, і не було виявлено прямих причинно-наслідкових зв’язків.
Видання зазначає, що є ще багато неврахованих змінних, включно з часом приймання їжі та розпорядком фізичних вправ учасників.
Ба більше, люди, які використовують програми для відстеження сну та дієти, ймовірно, більше цікавляться здоров’ям загалом. У зв’язку з цим дослідники прагнуть порівняти свої висновки з дослідженнями, які охоплюють ширше коло учасників.
Нагадаємо, нещодавно науковці з Техаського університету з’ясували, що післяобідній сон покращує навички мозку розв'язувати проблеми. Причому особливо важлива фаза швидкого сну (REM), яка характеризується активним рухом очей й пов’язана зі збереженням спогадів і обробкою емоцій.