Мобільних операторів можуть зобов'язати надавати послуги зв'язку за договором з наданням абонентом особистих даних. Також операторам можуть дозволити блокувати «сірі» телефони. Про це йдеться в законопроєкті №1083.
Згідно з документом, абоненти та оператори повинні укласти або переукласти договори до 2024 року, інакше оператор повинен призупинити обслуговування абонента. У разі, якщо протягом двох місяців з моменту призупинення послуг абонент не уклав договір, постачальник припиняє надавати йому послуги.
Також документ вносить ключові зміни в роботу інформаційно-телекомунікаційного ринку. Йдеться про відновлення ведення національного реєстру унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів і блокування телефонів без коду.
Також операторів зобов'яжуть здійснювати постійний обмін даними з системою контролю IMEI- кодів в онлайн-режимі та інформувати споживачів про відсутність кодів в системі контролю при підключенні їхнього термінального обладнання до мережі.
Користувачі будуть зобов'язані вносити IMEI до системи в порядку, визначеному Національною комісією, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), інакше їм заблокують доступ до мережі.
У законопроєкті також запропоновані штрафи за зміну IMEI-кодів без дозволу виробника на суму від 3,4 тис. до 8,5 тис.
Планується, що закон почне діяти з 1 липня 2020 року. З цього моменту всі IMEI-коди обладнання, що обслуговується, мають заноситися в Реєстр ідентифікаторів як дозволені для використання.
Крім цього, законопроєкт також наділяє постачальників компослуг правами скорочувати перелік та/або відключати послуги (чи відключати обладнання) тим абонентам, які порушують правила користування та умови договору. А також відключати кінцеве обладнання споживача, якщо воно використовується для розсилки повідомлень, що мають комерційний і рекламний характер.
Законопроєкт про електронні комунікації також дозволяє операторам і провайдерам з'єднувати їхні мережі.