Штучний інтелект допомагає примножувати статки техкомпаній на мільярди доларів, але не тільки: він не оминув й інтимну сферу. Поєднання ШІ з новітніми розробками в галузі реалістичних функціональних роботів наближає новий досвід сексу, який викликає купу запитань — від етичних до безпеки.
Speka з’ясувала, коли люди будуть займатись сексом із роботами, хто це вже робить і чому наші статеві стосунки можуть застаріти.
Коли люди будуть займатись сексом із роботами
У 2018 році футуролог Ян Пірсон зробив прогноз:
«Ми почнемо бачити деякі форми сексу з роботами, що з’являться у дуже заможних домогосподарствах вже у 2025-му. До 2035 року більшість людей матимуть секс-іграшки, які взаємодіють із сексом у віртуальній реальності. У 2050-му ми почнемо спостерігати, як секс із роботами витіснить секс між людьми».
Секс-роботів розробляють давно, і хоча вони ще не вийшли на ринок, ми можемо бачити, до чого все йде, наприклад, спостерігаючи за розробленням такої моделі, як Harmony.
Хто займається сексом із роботами й чому
Люди вже створюють запит на таких роботів, і це не лише дигісексуали — люди, які визначають власну сексуальність насамперед через використання технологій (онлайн-порнографія чи кіберсекс). Коли набридає робот, його можна просто вимкнути, на відміну від людини.
Людська сексуальність змінюється протягом століть, як і ставлення до окремих її проявів. Але новачки сексу з роботами стануть справжніми першопрохідцями та, можливо, зіткнуться з певними етичними та психологічними проблемами.
«Запрограмовані лише догоджати, вони (роботи – ) можуть викликати залежність, і деякі люди можуть відчути, що закохуються або стають залежними від свого ШІ-партнера. Віртуальний досвід може легко спотворити очікування від сексу та інтимних стосунків у реальному житті», — пише у колонці для Forbes футуролог та письменник Бернард Марр.
З ним погоджується Трейсі Фоллоуз, яка входить до 50 найкращих жінок-футурологів світу. В інтерв'ю EL PAÍS вона згадує про ситуацію в Японії, де молоді чоловіки вже воліють мати стосунки зі своїми цифровими помічниками, аватарами або голографічними подругами, замість того, щоб мати справу із труднощами реальних стосунків.
Секс з роботами – секс по-новому
Колишній виконавчий директор Google Мо Гавдат взагалі вважає, що гіперреалістичні секс-роботи із штучним інтелектом можуть зробити інтимні стосунки людей застарілими, бо насамперед він відбувається в голові, а не фізично.
Навіть емоційні та розумові аспекти стосунків можна штучно відтворити за допомогою сигналів у мозку. Наприклад, це робить Neuralink.
Як секс–роботи можуть стати шпигунами для тоталітарних країн, читайте в матеріалі Speka.