Facebook Pixel
IT
IT

Рейтинг конфіденційності месенджерів: скільки та які дані вони збирають

Оновлення безпеки у нових версіях iOS 14.5 та iPadOS 14.5 Apple дозволило користувачам більше дізнатися про те, які приватні дані збирають застосунки на смартфонах. Такі нововведення викликали обурення з боку Facebook та інших соцмереж. Вони наголошують, що такі інструменти зашкодять малому бізнесу, який не зможе персоналізувати рекламу користувачам iPhone та iPad.

Однак ті користувачі, котрі піклуються про власну конфіденційність, раді дізнатися, які саме дані збирають месенджери. Згідно з рейтингом месенджерів від Phonearena найбезпечнішим виявився Signal.

1

Рейтинг найбезпечніших месенджерів

  • Signal
  • Skype
  • Zoom
  • Discord
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Facebook Messenger
  • TikTok
2

Signal

Signal — месенджер, який отримав схвалення від гендиректора SpaceX Ілона Маска. Цей застосунок збирає найменше персональних даних своїх користувачів.

Він, як і Facebook Messenger, підтримує обмін текстовими повідомленнями, фотографіями, посиланнями, аудіоповідомленнями та відеодзвінками.

Програма повністю фінансується за рахунок пожертв та грантів, тому не має необхідності продавати рекламу. Для користування Signal достатньо лише працюючого телефону, який додаток навіть не пов'язує з особою користувача.

Інформація про конфіденційність Signal згідно з App Store:

signal-privacy.jpg
3

Skype

Skype існує досить давно, а 10 років тому його придбала корпорація Microsoft. Skype використовує невелику кількість даних, які не є чимось незвичайним. Він не вимагає від користувачів точної геопозиції тощо.

Інформація про конфіденційність Skype згідно з App Store:

skayp.jpg
4

Zoom

Месенджер Zoom спеціалізується на відеоконференціях та підтримує обмін повідомленнями. Порівняно з подібним йому Facebook Messenger, Zoom збирає лише ті дані, які необхідні для його функціонування.

Однак програма збирає точне місцезнаходження, ідентифікатор пристрою та номер телефону.

Інформація про конфіденційність Skype згідно з Zoom:

zum.jpg
5

Discord

Discord — застосунок для чату, орієнтований на геймерів, який дозволяє користувачам створювати та розвивати власні спільноти. Застосунок підтримує приватні повідомлення, групові розмови, голосовий чат і навіть відеодзвінки.

Застосунок збирає електронну адресу, історію пошуку, ідентифікатор пристрою та історію покупок.

Інформація про конфіденційність Discord згідно з App Store:

diskord.jpg
6

Telegram

Зараз Telegram пропонує обмін повідомленнями, подібний до Skype чи Facebook Messenger. Застосунок збирає фінансову інформацію та точне місце розташування.

Інформація про конфіденційність Telegram згідно з App Store:

telega.jpg
7

WhatsApp

Месенджер WhatsApp збирає місцезнаходження, ваші контакти та фінансову інформацію. Це не зовсім Signal, але набагато краще, ніж Facebook Messenger.

Інформація про конфіденційність WhatsApp згідно з App Store:

votsap.jpg
8

Facebook Messenger

Месенджер від Facebook збирає точне місцезнаходження користувачів, номер телефону, фізичну адресу, ідентифікатор пристрою, історію покупок, платіжну інформацію, фінансову інформацію та багато іншого.

Якщо ж вам не подобається, що застосунок збирає багато інформації, можна користуватися іншими месенджерами.

Інформація про конфіденційність Facebook згідно з в App Store:

fb.jpg
9

Tik Tok

Наразі TikTok — один із найбільших додатків у соціальних мережах, який популярний серед підлітків і належить китайському гігантові інтернет-технологій ByteDance. Хоча це в основному додаток для обміну відео, він також має й обмін повідомленнями.

TikTok збирає досить багато особистих даних, подібно до Facebook. Він використовує ідентифікатор пристрою, електронну адресу, номер телефону для відстеження користувачів. Також він збирає місцезнаходження, історію перегляду, рекламні дані, фінансову інформацію, фізичну адресу та багато іншого.

Інформація про конфіденційність TikTok згідно з App Store:

tiktok.jpg