Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Ми не конкуруємо зі страховими, а допомагаємо їм»: як працює мобільна клініка Dobrodoc+

Ігор Нестеров

Ігор Нестеров

Фото надано партнером

Dobrodoc+ — мобільна клініка для отримання дистанційних лікарських консультацій. Користувач може встановити додаток і оперативно проконсультуватися онлайн з профільним фахівцем. У Dobrodoc+ є медики дев'яти спеціалізацій: сімейний лікар, терапевт, педіатр, ЛОР, ендокринолог, психолог, дерматолог, невролог, гінеколог.

Лікарю можна розповісти свої симптоми в чаті, телефоном, або через відеозв'язок, скинути результати аналізів і швидко отримати професійну допомогу. Медики випишуть рецепт або направлення на аналізи, чи порадять, куди сходити на огляд — якщо це необхідно.

Виконавчий директор Dobrodoc+ Ігор Нестеров розповів, як клініка співпрацює з банками та страховими, які перспективи ринку телемедицини та скільки коштує ця послуга для компаній.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

— На яких клієнтів ви орієнтуєтеся?

— Ми націлені на великі і середні компанії, від 100 осіб. Це компанії, які хочуть підвищувати лояльність своїх співробітників і піклуються про них. Відомо, що практично у всіх сферах в Україні є нестача компетентних фахівців. Щоб утримувати таких людей в компанії, їм створюють комфортні умови для роботи і надають різні бонуси. Телемедицина може бути таким бонусом. При цьому, це не сильно вдарить по бюджету роботодавця.

— Чим ще ваша послуга вигідна таким компаніям?

— Крім підвищення лояльності співробітників, телемедицина економить їх робочий час. Зазвичай вони відвідують лікаря в будні. Це майже цілий робочий день: вибрати клініку, записатися, доїхати, проконсультуватися, повернутися назад. У кожному третьому випадку достатньо дистанційно поспілкуватися з фахівцями в онлайні та отримати направлення на аналізи і відповіді на свої питання.

Підписуйтесь на нас в Google News!

До того ж, в Dobrodoc+ за кожною компанією закріплений свій менеджер. Він допоможе керувати тарифними планами і вирішувати всілякі питання. Доступ до медичних послуг за замовчуванням доступний членам сім'ї співробітника. А ще у Dobrodoc+ є медичний консьєрж 24/7 — проконсультуватися можна в будь-який час доби.

Крім зручного функціоналу для пацієнтів, в Dobrodoc+ є особисті кабінети для власників бізнесу та ейчарів. Можна легко додати або відключити співробітника, а після закінчення року — отримати паспорт здоров'я колективу компанії.

dobrodok-1-r0.jpg— Наскільки я знаю, в Україні не так вже й багато роботодавців оплачують страхування для своїх співробітників. Чи не думаєте ви, що ваші потенційні клієнти швидко закінчаться, і далі нікуди буде рости?

— Звісно, ні. Телемедицина від Dobrodoc+ може входити в страховий пакет, але нашу послугу можна купити і окремо. Це чудовий вихід для тих компаній, які не можуть собі дозволити платити по 8-10 тисяч гривень на рік за поліс кожного співробітника.

Є безліч компаній, у яких бюджети скромніші, але вони теж хочуть мотивувати свою команду і демонструвати турботу про неї. Телемедицина для них — прекрасний вихід. Це бюджетно, але в той же час, дуже зручно для співробітників.

Так що нам однозначно є, куди рости. Ємність ринку дуже велика.

— Скільки коштує користування вашим додатком для клієнтів?

— Для компанії послуга коштує всього 50 гривень на місяць за співробітника. Ми вийшли на таку ціну завдяки бізнес-моделі, за якою працюють страхові. Коли ми підключаємо до системи 1000 співробітників, це не означає, що всі вони звернуться до лікаря. Ми порахували, що такий внесок зможе покрити наші витрати і дозволить постійно підвищувати якість сервісу.

image-r0.jpg


— Виходить, що ви конкуренти страховим компаніям та для медичним клінікам?

— Зовсім ні, це помилка. Наш сервіс — медичні консультації онлайн. Ми не конкуренти страховим компаніям, ми їх партнери, і ми з ними активно співпрацюємо. Також ми не є конкурентами офлайнових клінік, особливо державних. Ми прийшли на цей ринок щоб посилити рівень медичних послуг — як державних, так і приватних.

Ми в своїй окремій ніші, і розвиваємо її. Телефонних та онлайн- медичних консультацій не надають ані страхові, ані офлайн-клініки.

— Розкажіть, в чому полягає ваша співпраця зі страховими?

— Вони включають нашу послугу в свої поліси ДМС (добровільного медичного страхування).

Їм це вигідно не тільки для розширення пакету послуг, але і для економії. Коли людина відчуває легке нездужання і йде до лікаря, страхова оплачує його візит. А так вона отримає консультацію онлайн, для страхової це дешевше.

Крім того, наша система дозволяє страховим компаніям, з якими ми працюємо, відстежувати якість роботи лікарів і аналізувати безліч внутрішніх метрик. Ми відстежуємо, скільки часу тривала консультація, скільком людям потрібна допомога вузьких фахівців і чи задоволені вони результатом. Це зручно для страхових і допомагає нам гарантувати якість.

— З якими страховими ви вже працюєте?

— Вже підписали контракти з Провідною, Альфа-страхуванням, Унікою і іншими страховими.

Буквально на днях нашу послугу внесла в свій поліс Українська страхова група. Ми будемо обслуговувати дві великих IT-компанії, які є їхніми клієнтами. Завдяки цьому контракту, у нас буде понад 10 тисяч абонентів.

А недавно ми почали працювати зі страховою компанією UPSK. У вересні почнемо обслуговувати IT-компанію ще на 1500 співробітників, з якою вони працюють.

З UPSK ми вже запустили продукт «Спортивний захист». Це програма медичного страхування для спортсменів. В поліс входять виплати при отриманні травм і консультації через мобільний додаток Dobrodoc+. Все це спортсмен отримує за 450 гривень на рік.

спорт-02-r0.jpg


— Знаю, що ви взагалі активно співпрацюєте зі спортивними федераціями?

— Так, нещодавно стали партнером федерації кінного спорту, і всі члени асоціації зможуть безкоштовно користуватися додатком Dobrodoc+.

Зараз ми в процесі підписання договорів з ще декількома федераціями. Ми працюємо над спільними проектами зі страхування і обслуговування не професійних спортсменів, а спортсменів-аматорів та дітей. У професійних спортсменів зазвичай є свій лікар. Любителі ж — не захищені. Перед змаганнями у них вимагають страховку, але, як правило, вони оформлюють її «для галочки». І в разі форс-мажору залишаються без необхідної допомоги.

макет дд фксу1-r0.jpg


— А яким чином ви співпрацюєте з банками?

— Ми пропонуємо їм продавати своїм клієнтам абонементи на використання додатка Dobrodoc+, як додаткову послугу.

Наприклад, найближчим часом плануємо підписати договір з ОТП банком. ОТП пропонує телемедицину Dobrodoc+ своїм корпоративним клієнтам в пакеті з зарплатними картками. У планах співпраця й з іншими банками.

— З якими клієнтами ви ще працюєте?

— Уже почали продавати абонементи для українців, які виїжджають працювати в Польщу. Справа в тому, що там дуже дорога медицина для іноземних громадян і немає лікарів, які знають українську або російську. Для таких працівників наша послуга дуже доцільна.

— Як ви виходите на таких людей?

— Ми працюємо з однією з найбільших компаній, яка займається офіційним працевлаштуванням наших громадян за кордоном. Разом зі страхуванням для виїжджаючих за кордон тепер вони продають і наш продукт — річний абонемент на обслуговування і медичну консультацію доступною їм мовою. Ми вже налагодили доступ до додатка через польський телефонний код.

Це перспективний ринок, тому ми ведемо переговори з аналогічними компаніями, які відправляють людей на роботу в Іспанію.

— На українському ринку вже є телемедичні сервіси. Що вас відрізняє від конкурентів?

— У нас є важлива перевага — у нас працюють наші лікарі. Конкуренти підключають медиків з різних клінік, у них велика текучка, і засновники сервісів фактично не знайомі з фахівцями, які консультують їх клієнтів.

У нас в більшості випадків працюють лікарі з наших же фізичних клінік. У нас є клініка в Дніпрі — «Ваше здоров'я» і в Києві — «Добродок». Їх лікарі працюють позмінно: і в офлайні, і в онлайні. Це фахівці, з якими ми працюємо вже давно, і впевнені в них.

Але конкурентів ми не боїмося. В Україні величезний ринок. Місця вистачить усім.

— Чи є на світовому ринку приклади компаній, на які ви орієнтуєтеся?

— У Франції це стартап Alan, який в квітні залучив 50 млн євро фінансування. В Америці — Collective Health (IT-рішення для роботодавців, які страхують своїх співробітників). А ще американська медична платформа Heal, і компанія Oscar Health, яка фокусується на телемедицині і медичному страхуванні.

image-2-r0.jpg


— Які тенденції ви спостерігаєте зараз на українському і світовому ринку телемедицини? Чи зростає попит на цю послугу?

— Телемедицина — один з сегментів охорони здоров'я в світі, що зростає найбільш швидко. Вона росте приблизно на 20% щороку. Обсяг світового ринку за останні 5 років зріс удвічі і вже досягнув $35 млрд. Очікується, що в 2021 році він складе $40 млрд.

В Україні цей тренд тільки зараз почав набирати обертів, особливо під час карантину. Ринок ожив і запит на послуги лікарів онлайн буквально за місяць виріс в рази. Звичайно, після всієї цієї історії з коронавірусом темпи зростання можуть трохи згаснути, але люди вже відчують, наскільки це зручно, і все одно будуть користуватися онлайн-консультаціями все активніше і активніше.

Тому зараз це дуже перспективний бізнес, і виграє той, хто швидше заявить про себе і створить найбільш технологічний продукт.

— Як далі ви плануєте розвивати Dobrodoc+?

— Наша мета — максимальна інноваційність, тому у нас багато планів на поліпшення технічної складової проекту.

Наприклад, найближчим часом ми запустимо симптом-чекер. Це система інтелектуального опитування, яка розпитує у пацієнта в чаті про його симптоми ще до початку спілкування з лікарем, формує готовий анамнез і ставить попередній діагноз. Коли до консультації підключається лікар, він вже знає все про стан пацієнта. Лікар може поставити уточнюючі питання пацієнту і підтвердити діагноз симптом-чекера, або підготувати свій висновок.

Це економить лікарям 10-15 хвилин часу, адже всі ці питання лікар все одно б поставив. Зараз наша система вміє ставити 40 діагнозів. Спочатку ми запустимо її для страхових, пізніше — для фізичних осіб.

Ми хочемо автоматизувати роботу страхових компаній. Для однієї з них ми вже розробляємо сервіс, який буде автоматично перевіряти призначення лікарів і коректність встановлення діагнозу. Страховим це вигідно, щоб вони не переплачували за зайві ліки, які пацієнтам насправді не потрібні.

Зараз у багатьох страхових це перевіряють вручну. Наша система дозволяє робити це автоматично. Якщо призначення виходить за рамки стандартів, система про це просигналізує, і далі страховики зможуть уточнити у лікаря, чому він призначив ті або інші ліки.

Крім того, хочемо, щоб клініка переросла в самодостатню систему повного циклу. Щоб користувач міг не тільки отримати консультацію лікаря через додаток Dobrodoc+, але і купити ліки, записатися на прийом в будь-яку клініку або на аналізи в лабораторію.

Для цього ми будемо укладати партнерства з компаніями і сайтами, які займаються доставкою ліків, інтегруватися в операційні системи всіх клінік України та компаній, які надають послуги з прийому аналізів.

Наше завдання — глобалізувати додаток і зробити його таким, щоб всі медичні послуги, які доступні в нашій країні, були зав'язані на нашому сервісі.

— Які у вас бізнес-цілі на найближчі кілька років?

— Очікуємо 100-150% приросту користувачів щороку.

Також ми задумалися про франшизу. Уже проводимо переговори з декількома арабськими країнами, які хочуть по франшизі відкрити представництво нашої компанії у себе.

— А якщо говорити ширше — чи є у вашої компанії місія?

— Звісно! Наша місія — зробити якісну медицину доступною, щоб українці перестали займатися самолікуванням і зверталися за професійною консультацією як тільки відчують нездужання. Таким чином вони не доводитимуть хвороби до критичного стану і лікуватимуть їх вчасно.


Довідка: Мобільна клініка «Добродок» зі зручною функцією виклику лікаря додому працює в Києві з 2017 року. У грудні 2019 року на ринку з'явився унікальний сервіс Dobrodoc+, який дозволяє отримувати консультації лікарів через додаток для iOS і Android. Сьогодні мобільна клініка надає медичні послуги великим корпоративним клієнтам і страховим компаніям, зокрема, її партнери — «Альфа страхування», «Українська страхова група», «Уніка», «Провідна».

Щоб підписати співробітників своєї організації на послуги «Dobrodoc+» пишіть на пошту [email protected]

Мобільний додаток Dobrodoc+ можна скачати за за посиланням.

Подякувати 🎉
Фотогалерея
Фото надане партнером

Фото надане партнером

Фото предоставлено партнером

Фото предоставлено партнером

Фото надано партнером

Фото надано партнером

Фото предоставлено партнером

Фото предоставлено партнером

Фото надано партнером

Фото надано партнером

Фото надане партнером Thumb Фото предоставлено партнером Thumb Фото надано партнером Thumb Фото предоставлено партнером Thumb Фото надано партнером Thumb

Коментарі

Всі новини