Facebook Pixel
IT

«Україна — найбільший секрет світу». Керівник UNIT.City про перспективи розвитку IT-індустрії в країні

На початку грудня у Кабміні представили програму фінансування від Українського фонду стартапів, на яку держава виділила лише 440 млн грн. Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук вважає, що ця підтримка посилить розвиток української економіки та створить додаткові робочі місця.

На розвиток української IT-індустрії націлений і керівник інноваційного парку UNIT.City Домінік Піоте. В ексклюзивному інтерв'ю The Page він розповів, чи є в українських стартапів шанси вийти на міжнародний рівень і що для цього потрібно.

  • Ви нещодавно приїхали в Україну і почали працювати в UNIT.City. Як ви оцінюєте IT-індустрію країни?

Я бачу величезний потенціал в Україні для відкриття інновацій. Тут зараз саме час створювати стартапи, а також відкривати компанії та проєкти, у яких є всі шанси в майбутньому мати глобальний вплив не тільки на країну, а й на весь світ.

Зараз в Україні тільки створюється гідна екосистема. Наша компанія хоче її покращити для того, щоб талановиті українці залишалися в країні для створення свого бізнесу або для роботи на інноваційні компанії. Таким чином вони зможуть позитивно вплинути на ситуацію в Україні.

Я повинен розповідати про країну та про її потенціал всьому світу, адже діяльність нашої компанії не буде мати значення, якщо про неї не будуть знати.

  • За яких умов про нашу країну та про її талановитих людей зможе дізнатися весь світ?

Ми повинні створити сильні компанії, які могли б гідно конкурувати з такими корпораціями, як Facebook і Google. Але для того, щоб подібна українська компанія стала надуспішною, нам потрібні гроші, яких, на жаль, недостатньо, а також культура інновацій і талант.

Вважаю, що у нас є всі шанси побудувати компанію міжнародного рівня, представники якої, приїхавши до США, не будуть відчувати за неї сорому, адже будувати щось велике завжди легше з нуля.

  • Якщо ініційований вами проєкт не спрацює? І що потрібно зробити Україні, щоб стати сучасним кластерним центром?

Не страшно зазнавати невдач, намагаючись створити щось нове, адже успішні проєкти не втілюються за хвилину. Ми повинні донести до людей, що невдачі — це невід'ємна частина шляху, і потрібно намагатися знову і знову, поки компанія не досягне міжнародного рівня. В Україні багато талановитих людей, тому треба дати їм зрозуміти, що вони мають ще і можливості за рахунок знань, екосистеми та доступу до засобів створювати свої компанії.

UNIT.City. вже почала робити це, створивши школу програмування UNIT.Factory. Після навчання в ній ми просимо наших студентів залишатися в Україні протягом трьох років для можливості впровадження свого потенціалу.

  • Що це за освіта?

У світі є небагато шкіл, які мають схожий підхід. У ній немає професорів і вчителів, а є навчання Peer-2-Peer, тобто всі вчаться один у одного. Коли студент приходить у нашу школу, у нього є завдання, з яким стикаються в програмуванні, і він повинен його розв'язати. Для цього впродовж усього терміну навчання (три роки) студент взаємодіє з іншими людьми, створює команди. Якщо вирішити завдання не вдалося, то він не завершує навчання.

  • Ви говорите про інвестиції в країну. Але навряд чи тут можливо досягти успіху, якщо не зробити Україну модною. Тож як це можна здійснити?

Вам не потрібно намагатися бути модними і шукати для цього нових дизайнерів, адже вони у вас вже є, і Україна вже такоє є. Яскравий тому приклад – магазин українських дизайнерів «Всі.Свої», адже я був вражений, побачивши його.

Коли я переїхав в Україну, то подумав: «Це найбільший секрет світу». Настав час розкрити цей секрет і зробити так, щоб про країну дізналися.


Інноваційний парк UNIT.Центр, відкриття якого ініціював бізнесмен Василь Хмельницький, створили в 2017 році. Це перший проєкт в Україні подібного формату. Зараз він налічує 150 резидентів і створює єдину екосистему для стартапів, IT-комапній та бізнесу.

Подякувати 🎉