Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Шмигаль відреагував на скандал із місячним тарифом «Нафтогазу»

Автор
Шмигаль запевнив, що у «Нафтогазу» є місячний тариф, але їм ніхто не користується. Фото: КМУ

Шмигаль запевнив, що у «Нафтогазу» є місячний тариф, але їм ніхто не користується. Фото: КМУ

Скандал, який вибухнув навколо місячного тарифу «Нафтогазу» для побутових споживачів, насправді не має під собою грунту, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Верховній Раді.

«Нафтогаз» обслуговує більше мільйона українців, і всі вони платять за газ за річним тарифом в 7,96 грн за кубометр. Немає жодного клієнта, який використовував би «місячний» тариф, встановлений в розмірі 11,94 грн за кубометр.

Прем'єр підкреслив, що з 1 червня всі приватні споживачі, які приєднуються до мереж «Нафтогазу», за замовчуванням переводяться на річний тариф. Що стосується високої місячної ціни на газ, вона залежить від ціни на європейських ринках. А на них газ досягає ціни 11 грн за кубометр. При зниженні ціни на газ в Європі — впаде і ціна в Україні.

17 червня українські ЗМІ опублікували інформацію про обурення споживачів газу місячним тарифом «Нафтогазу». Ціна на газ за місяць більш ніж на 50% перевищує річну.

Контекст. З травня цього року в Україні запрацювали два тарифних плани на газ для населення. Один — із фіксованим річним тарифом для населення, дійсним з часу його оголошення і до 30 квітня 2022 року, другий — з щомісячним тарифом.

У червні майже всі постачальники підвищили ціни на газ для населення. Водночас зросли як місячні тарифи, так і річні фіксовані ціни на «блакитне паливо». «Нафтогаз» залишив свій річний тариф без змін — 7,96 грн/куб, а місячний підвищив до 11,94 грн/куб.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини