Facebook Pixel

Як відновитися після важкого ковіду

Євген Комаровський
педіатр, телеведучий, автор книг
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Насправді немає універсального протоколу або чіткого алгоритму обстеження й відвідування спеціалістів для тих, хто виписався з ковідного стаціонару.

Я вважаю, що найкраще на пару місяців вирушити в якийсь заміський будинок чи на дачу, і там, у селі, на свіжому повітрі, у тиші, без людей і стресів, поступово збільшувати фізичні навантаження. Одночасно сховати якомога далі телевізор, не дивитися й не слухати новини, оточити себе добрими людьми й не шукати нові хвороби в поліклініках і лабораторіях — от вам найкращий рецепт реабілітації після ковіду.

А потім треба все зробити для того, щоб організму було легше існувати в робочому режимі: забезпечити чисте, прохолодне й вологе повітря, більше гуляти та посильно навантажувати себе фізично. Саме це потрібно людині для відновлення після будь-якого стаціонару.

Telegram Logo

Теоретично ваш сімейний лікар, якому ви довіряєте, після докладної розповіді про ваш стан може порадити, що вам треба приймати чи перевірити.

Особисто я, якби виписався з ковідного стаціонару, місяць відпочив би, а потім зробив би УЗД із голови до ніг і з ніг до голови, обов'язково кардіограму та загальний аналіз крові. І, мабуть, поки що на цьому зупинився б — далі буде видно. А ще я обов'язково контролював би в себе артеріальний тиск.

Текст опубліковано за згоди автора

Оригінал

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини