Facebook Pixel

Фальсифіковане пальне та робота сірих АЗС: як вберегти себе від підробки?

Олег Ісевич
Керівник сектору комунікацій ТУ БЕБ у Київській області

Фальсифіковане пальне та робота сірих АЗС погіршує не тільки загальну соціально-економічну ситуацію в країні, а й призводить до негативних наслідків для інфраструктури, екології, а в деяких випадках — для життя та здоров’я людей. При цьому найбільш поширеною схемою, до якої вдаються правопорушники, є продаж на АЗС за готівку без фіскальних чеків або з фіктивними, тобто «поза касою».

У чому полягає суть цієї схеми?

Людина приїжджає на АЗС заправити машину. Клієнт АЗС розраховується з касиром готівкою, але через касовий апарат цю операцію або взагалі не проводять, або проводять з підміненими даними покупця, тобто видають лівий чек.

Тобто фактично пальне продано за готівку людині, яка приїхала на заправку, а за документами ці обсяги пального пішли промисловим споживачам, які нібито купили його у оптового трейдера і використовували у своїй господарській діяльності.

Поширеною схемою також залишається виготовлення фальсифікованого пального на підпільних НПЗ. На таких міні-заводах відбувається виготовлення неякісного некондиційного пального, яке в народі називають «бодягою». Газовий конденсат перетворюють на моторне паливо, яке потім продається українським автовласникам. Щоб зробити це паливо чимось схожим на звичайний бензин, до нього додають різні присадки та кисневмісні розчинники, що підвищують його октанове число.

Детективи Бюро економічної безпеки у Київській області викрили п’ять таких нелегальних автозаправних станцій. Окрім того, з незаконного обігу вилучено бензину, газу та дизпалива орієнтовною вартістю майже 60 млн гривень.

Як вберегти себе від підробки та що має знати споживач перед купівлею палива на автозаправній станції?

  • Переконайтеся, що на АЗС є ліцензія, та попросіть надати інформацію про нафтопродукти. В ній мають бути зазначені найменування, марка, вид товару, а також відомості про виробника, його місцезнаходження та контактна інформація.
  • Запитайте паспорт якості палива та копію декларації про відповідність. Їх відсутність зазвичай свідчить про те, що пальне підроблене.
  • Звертайте увагу на фіскальні чеки — оператор АЗС під час розрахунку зобов’язаний видати документ, який підтверджує покупку товару.
  • Торгівля нафтопродуктами на автозаправних станціях безпосередньо з автоцистерн та каністр протизаконна.

Тож будьте пильними. Пам'ятайте, фальсифіковане пальне не лише призводить до втрат бюджету, а й негативно впливає на експлуатаційні характеристики вашого авто.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]