Воювати з ФРС собі дорожче

фінансист, засновник First Kyiv Investment Club

Фото: Free-Photos / Pixabay

За даними FactSet, про результати другого кварталу відзвітували 8% із S&P 500, з них 85% перевершили очікування. Хоча, як виявилося, просто перевершити очікування тепер уже недостатньо. За нинішнього рівня цін і настроїв інвесторів, щоб змусити ціну на акції рости далі — необхідно вразити ринок своїми результатами. А ось банки, які традиційно звітують першими, не вразили. Відзвітували добре, але не вразили. Та й майбутнє їхнє виглядає досить невизначено, через ультраліберальну політику ФРС. Але банки банками, а сезон лише входить в силу, і на цьому тижні на нас чекають звіти деяких «важковаговиків», здатних вплинути на весь ринок. Наприклад, Netflix — звітує перша з п'ятірки FAANG, результати якої можуть задати тон для всіх «Big Tech».

Як і раніше найактуальнішою темою для ринків залишається інфляція, тому будь-які дані, які допоможуть пролити більше світла на ситуацію з темпами відновлення економіки та зростанням цін, викликають інтерес. На цьому тижні на нас чекає кілька звітів щодо стану ринку житла: дані про початок будівництва та дозволи на будівництво (очікується зростання на 1.2%), а також щодо продажу готових будинків (+ 1.7%). Медіанна ціна готового будинку в США становить $350 тисяч, що на 23.6% вище, ніж рік тому. Як бачите, ринок житла досить розігрітий, і якщо фактичні результати виявляться істотно вищими за прогнози, це може послужити відмінним підживленням для зростання інфляційних хвилювань у середовищі інвесторів. Хоча, незважаючи на зростаючі побоювання, що інфляція затягнеться, «бичачі» настрої серед інвесторів, підживлювані запевненнями Пауелла про незмінність курсу, як і раніше сильні. А може так і треба, адже воювати з ФРС собі дорожче!

OPEC + нарешті досяг згоди і на вихідних ухвалив рішення про те, щоб збільшити обсяги виробництва на 400,000 барелів на день, починаючи з серпня. Як наслідок, ціна на сиру нафту поповзла вниз, але не факт, що надовго. Попит, як і раніше, перевищує пропозицію, а обсяги збільшення виробництва, схвалені на вихідних, дуже незначні. На думку аналітиків, OPEC+ дуже уважно стежить за розвитком ситуації і не допустить, щоб на ринку виникла ситуація, коли пропозиція перевищить попит. Так що очікувати сильного падіння цін на нафту теж не варто.

Загалом усе виглядає якось нервово. І в душах інвесторів починають зароджуватися сумніви в тому, що процес економічного відновлення пройде гладесенько-рівнесенько. І є від чого хвилюватися. Кількість заражених штамом Delta росте, впевненість споживачів несподівано знизилася через інфляційні очікування, від чого почали страждати продажі товарів тривалого користування. Ну а якщо ФРС оголосить про скорочення викупу, та ще ставку підвищить раніше, ніж очікувалося, тоді взагалі сумні часи можуть настати ... Але які б часи не настали, можливості заробити існують завжди, якщо не на зростанні, то на падінні ...

Доброго всім тижня і вдалих інвестицій!

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора