Ринки акцій зростають, індекси перебувають на історичних максимумах, інвестори сповнені надій. І цього тижня ми побачимо, наскільки їхній оптимізм підкріплений фундаментальними результатами компаній. Згідно з прогнозами Волл-стріт, прибуток компаній S&P 500 може зрости на 64%, що буде другим найкращим результатом в історії. Краще було лише трохи більше ніж десятиліття тому, коли економіка та корпоративний сектор відновлювалися після фінансової кризи 2008 року. Отже, сезон квартальних результатів починається!
Традиційно першими звітують банки, які, треба визнати, цього року демонструють відмінну динаміку зростання акцій. З початку року вартість акцій фінансового сектору зросла в середньому на 11,5%. Швидше, ніж фінансовий сектор, зростали тільки енергетика та нерухомість. Високі темпи зростання акцій фінансового сектору є повністю підкріпленими фінансовими результатами банків у першому кварталі. Згідно з прогнозами Волл-стріт, потенціал зростання прибутку в банківському секторі, як і раніше, залишається високим: очікується, що середній прибуток на акцію в другому кварталі зросте на 119,5%. Тож, як бачите, у банків є відмінна можливість задати тон усьому сезону. Ті, хто придбав акції банків на невеликому розпродажу в середині минулого тижня, цілком можуть отримати заслужений приз.
У вівторок на нас чекають дані щодо споживчої інфляції в червні. Очікується, що СPI, індекс споживчих цін, зросте на 0,5% проти попереднього місяця. У травні зростання склало 0,6%. У річному вимірі очікується зростання споживчих цін на 4,9%. У травні цей показник склав 5%, що відповідало тринадцятирічному максимуму. З іншого боку, очікується, що в червні базовий індекс споживчої інфляції, що не враховує зростання цін на паливо та їжу, зросте на 4%, що вище, ніж 3,8% у травні. І якщо прогноз справдиться, то це буде максимальне зростання за останні майже тридцять років.
У п'ятницю нас очікують дані про роздрібні продажі минулого місяця. Очікується, що на тлі зростання споживчих цін обсяг роздрібних продажів знизиться на 0,5%, продовжуючи динаміку попереднього місяця, коли обсяги впали на 1,3%. Але попри негативну динаміку показників реальна картина, на думку багатьох економістів, виглядає оптимістичніше і відновлення споживчого попиту триває. Одним із пояснень такої невідповідності статистичних показників реальній ситуації є те, що дані про роздрібні продажі не містять будь-яких витрат на послуги, крім витрат на ресторани. Водночас, згідно з даними Bank of America, саме витрати на такі послуги, як-от подорожі та розваги, є одними з головних рушійних сил відновних процесів в економіці.
Тож, як бачите, на нас чекає цікавий тиждень, і кожна з очікуваних подій цілком може «зрушити» ринок як в один, так і в інший бік.
Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора