Австрійська преса вітає (і в прямому, і в переносному сенсі) українців, які вже у травні допомагатимуть рятувати австрійський урожай.
Новинне видання Aljazeera описує, наскільки вплине призначення Михайла Саакашвілі на посаду голови Виконавчого комітету реформ при президентові України.
Французька преса висвітлює результати проведених онлайн-переговорів представників нормандської групи з врегулювання конфлікту на сході України і дає чітко зрозуміти, що очікує дій як від Росії, так і від України в рамках досягнутих раніше домовленостей.

Літати не можна, але коли дуже треба – можна. Австрійська газета Salzburger Nachrichten пише про те, що Відень і Київ завдяки новій виключній нормі МОЗ Австрії від 1 травня домовилися про те, що 800 українців зможуть потрапити чартерними рейсами до Австрії для допомоги у збиранні врожаю.
Видання стверджує, що віцепрем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко у четвер провів кілька телефонних розмов з різними евроейскими країнами з метою організації відправки українських груп для збирання врожаю в ЄС.
Оскільки наземним транспортом до країн ЄС дістатися не можна, то чартерні рейси, дозвіл на здійснення яких дасть український уряд, – це єдина можливість, щоб доставити українців до країн, які потребують додаткової робочої сили у збиранні врожаю.
І вже 8 травня видання повідомило, що до Австрії прибули перші 213 українців. Переважно — жінки. Спочатку вони мають пройти тест на коронавірус, потім — перебувати на карантині доти, доки надійдуть результати тестів.
Крім українців, Австрія очікує підкріплення з Косово, проте щодо Косово є проблеми з отриманням віз. Загалом Австрія планує прийняти три літаки з робочою силою з України та Косово.

Щойно Україна призначила українського громадянина Михайла Саакашвілі на посаду голови Виконавчого комітету реформ, як Грузія відкликала свого посла з України. Видання Aljazeera наводить цитату глави МЗС Давида Залкаліані про те, що «рішення України призначити на посаду засуджену та розшукувану судовою системою Грузії людину викликає сумніви».
Хоча про розрив дипломатичних відносин між Україною та Грузією загалом не йдеться. Видання пише про чергове повернення на політичну арену одного з найбільш упізнаваних політиків пострадянського періоду. Хоча ще невідомо, наскільки він впливатиме на хід подій в Україні.
Сам Саакашвілі вважає це призначення «приводом для того, щоб це відзначити», про що політик написав у себе у Facebook. Проте експрем'єр Олексій Гончарук вважає, що орган, який очолив Михайло Саакашвілі, найімовірніше, декоративний. А для того, щоб у Саакашвілі щось вийшло, комітету реформ треба було б надати більших повноважень.
Хай там що, а він буде ближчим до президента. Якби політик обіймав посаду віцепрем'єр-міністра, то він не зміг би критикувати дії прем'єр-міністра, що зараз, навпаки, буде набагато легше зробити, зазначив Гончарук.

Друга зустріч між представниками нормандської групи в рамках врегулювання конфлікту на сході України пройшла 30 квітня 2020 року в режимі онлайн. Французька газета Le Figaro повідомляє, що позиції Москви та Київа залишилися незмінними, що не призвело до публікації спільного пресрелізу.
Сергій Лавров був незадоволений, що Київ уникає прямого діалогу з бойовиками. Крім того, Лавров наполягає, що в рамках перемир'я, умов якого, за його словами, не дотримуються, Київ повинен вжити більше заходів для припинення вогню.
Українська сторона в особі Дмитра Кулеби не погоджувалася зі звинуваченнями на свою адресу з боку Росії і наполягала на тому, що саме Росія не виконує свої зобов'язання у цьому питанні. Він також просив звернути особливу увагу на місцеве населення.
Унаслідок цього у пресрелізі міністра закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріана було згадано, що Париж та Бонн хочуть приділити особливу увагу важкому становищу місцевого населення. А також йшлося про те, що має бути забезпечено та полегшено доступ гуманітарних організацій (йшлося про Товариство Червоного Хреста та Червоного Півмісяця) і що зробити це може ОБСЄ.

Новинне видання RND приводить у світлі минулих переговорів цитату міністра закордонних справ Німеччини Хайко Мааса, який вважає, що сторони конфлікту не мають права використовувати пандемію в якості виправдання безрезультативності мирного врегулювання конфлікту.
Він закликав створити нові пункти переходу через кордон вздовж контактної лінії. Маас вважає, що м'яч зараз на боці Росії та України однаковою мірою. Глобальна пандемія повинна тільки сприяти якнайшвидшому врегулюванню конфлікту.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора