Facebook Pixel

Ukrainian Gambling Council запустила серію досліджень про гральний ринок України

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Минув понад рік, як Україна повернула гральний бізнес у легальне поле. Тож можна підбивати перші підсумки: що вдалося, які питання виникли під час становлення, що потрібно зробити державі й представникам гемблінг-індустрії, аби відроджуваний ринок азартних ігор зробив ще більший вклад в українську економіку й посів гідне місце на світовій арені.

У першій половині жовтня 2021 року Ukrainian Gambling Council – громадська організація, яка з моменту свого створення сприяє діалогу між державою та ліцензованими організаторами азартних ігор, провела низку досліджень у межах проєкту, спрямованого на формування Індексу адекватності актуальних подій і процесів легалізації азартної сфери в Україні (далі – Індекс подій UGC).

indeks1.jpg
indeks2.jpg
indeks1.jpg Thumb indeks2.jpg Thumb

Індекс подій UGC задуманий як підсумковий критерій нинішнього стану ринку гемблінгу, який будується на підставі якісних досліджень, спрямованих на одержання оцінки з боку незалежних експертів й учасників ринку, актуальності й адекватності вибіркових рішень, процесів і подій, які істотно впливають на реалізацію державної реформи у сфері азартних ігор в Україні.

У першому дослідженні UGC, проведеному у жовтні цього року, взяли участь кілька десятків експертів із різних сфер: юристи, економісти, представники бізнесу, державного сектору, політичні консультанти.

Загалом, ґрунтуючись на результатах роботи ринку гемблінгу за перший рік, експерти переконані в тому, що:

  • легалізація грального бізнесу себе виправдала;
  • до державної скарбниці надходять відповідні платежі від легальних учасників ринку;
  • завдяки діяльності гральних компаній розвиваються також суміжні сфери – готельний бізнес, туризм, IT-сектор та інші.

Проте є низка чинників, які гальмують процес становлення гемблінг-індустрії. Один із них – нелегальні гральні заклади, на яких заробляють шахраї, і через що населення все ще недовірливо ставиться до роботи легальних операторів.

Експерти вважають, що необхідно посилено боротися з нелегальним сегментом азартних ігор. І ключова функція в цьому, на їхню думку, має бути покладена на МВС. Водночас більшість учасників дослідження наголошують на необхідності координації зусиль правоохоронних органів, національного регулятора (КРАІЛ) і ліцензованих операторів ринку.

Ще одне важливе питання, на якому акцентували увагу експерти, – ухвалення законопроєкту № 2713-д про врегулювання питань оподаткування гральної галузі. Це стимулюватиме зростання доходів бюджету, одержуваних від щорічних ліцензійних платежів.

За рахунок збільшення кількості ліцензіатів також зростатиме обсяг ринку та доходів в інших сферах економіки, з якими взаємодіє гральний бізнес. Усе це позитивно позначиться на збільшенні кількості робочих місць як у гральному бізнесі, так і в суміжних галузях.

До речі, у листопаді UGC планує подати перше в історії України незалежне соціологічне дослідження щодо ставлення населення до сфери азартних ігор.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]