Facebook Pixel

Ukrainian Gambling Council запустила серію досліджень про гральний ринок України

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань
Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Минув понад рік, як Україна повернула гральний бізнес у легальне поле. Тож можна підбивати перші підсумки: що вдалося, які питання виникли під час становлення, що потрібно зробити державі й представникам гемблінг-індустрії, аби відроджуваний ринок азартних ігор зробив ще більший вклад в українську економіку й посів гідне місце на світовій арені.

У першій половині жовтня 2021 року Ukrainian Gambling Council – громадська організація, яка з моменту свого створення сприяє діалогу між державою та ліцензованими організаторами азартних ігор, провела низку досліджень у межах проєкту, спрямованого на формування Індексу адекватності актуальних подій і процесів легалізації азартної сфери в Україні (далі – Індекс подій UGC).

indeks1.jpg
indeks2.jpg
indeks1.jpg Thumb indeks2.jpg Thumb
Telegram Logo

Індекс подій UGC задуманий як підсумковий критерій нинішнього стану ринку гемблінгу, який будується на підставі якісних досліджень, спрямованих на одержання оцінки з боку незалежних експертів й учасників ринку, актуальності й адекватності вибіркових рішень, процесів і подій, які істотно впливають на реалізацію державної реформи у сфері азартних ігор в Україні.

У першому дослідженні UGC, проведеному у жовтні цього року, взяли участь кілька десятків експертів із різних сфер: юристи, економісти, представники бізнесу, державного сектору, політичні консультанти.

Загалом, ґрунтуючись на результатах роботи ринку гемблінгу за перший рік, експерти переконані в тому, що:

  • легалізація грального бізнесу себе виправдала;
  • до державної скарбниці надходять відповідні платежі від легальних учасників ринку;
  • завдяки діяльності гральних компаній розвиваються також суміжні сфери – готельний бізнес, туризм, IT-сектор та інші.

Проте є низка чинників, які гальмують процес становлення гемблінг-індустрії. Один із них – нелегальні гральні заклади, на яких заробляють шахраї, і через що населення все ще недовірливо ставиться до роботи легальних операторів.

Експерти вважають, що необхідно посилено боротися з нелегальним сегментом азартних ігор. І ключова функція в цьому, на їхню думку, має бути покладена на МВС. Водночас більшість учасників дослідження наголошують на необхідності координації зусиль правоохоронних органів, національного регулятора (КРАІЛ) і ліцензованих операторів ринку.

Ще одне важливе питання, на якому акцентували увагу експерти, – ухвалення законопроєкту № 2713-д про врегулювання питань оподаткування гральної галузі. Це стимулюватиме зростання доходів бюджету, одержуваних від щорічних ліцензійних платежів.

За рахунок збільшення кількості ліцензіатів також зростатиме обсяг ринку та доходів в інших сферах економіки, з якими взаємодіє гральний бізнес. Усе це позитивно позначиться на збільшенні кількості робочих місць як у гральному бізнесі, так і в суміжних галузях.

До речі, у листопаді UGC планує подати перше в історії України незалежне соціологічне дослідження щодо ставлення населення до сфери азартних ігор.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Коментарі

Всі новини