Німецька преса висвітлює мету візиту Майка Помпео до України та Білорусі. Американське видання вивчає вплив аргументів на захист президента США Дональда Трампа на імідж і майбутнє України.
Німецька газета Frankfurter Allgemeine пише про триваючий візит міністра закордонних справ США Майка Помпео до України. Тиск Росії на Україну та Білорусь непокоїть США. Тому після України Помпео збирається відвідати Білорусь, а також Казахстан та Узбекистан, однак найважливішими цілями є Україна та Білорусь.
Це перший візит Помпео до України. Метою візиту є демонстрація підтримки з боку США «суверенітету та територіальної цілісності України. Крім того, міністру закордонних справ США потрібно якось загладити його емоційну відповідь в інтерв'ю журналістці телеканалу NPR про те, що США не мають справи до України.
Попри те, що США «не мають справи до України», Україна все ж таки отримає в рамках військової допомоги США вже цього року кілька сотень мільйонів доларів. Крім цього, у розпорядження України надійдуть протитанкові ракети типу Javelin, а також швидкохідні катери та ракети для берегової охорони в Чорному та Азовському морях.
Якщо для України це перший візит представника США від початку процедури імпічменту президента США Дональда Трампа, то для сусідньої Білорусі це взагалі перший важливий візит з-за океану впродовж багатьох десятиліть.
У Мінську Помпео також хоче висловити свою «підтримку суверенності, незалежності, стабільності та процвітанню Білорусі, а також висловити бажання нормалізації відносин між двома країнами». Дії США пов'язані з тим, що останнім часом Росія намагається посилити свій вплив на Мінськ і «найближче зарубіжжя». І після того, що сталося з Кримом і Сходом України, до такого впливу ставляться з побоюванням.
Водночас адвокати Трампа у справі про імпічмент будують свій захист на твердженні, що Україна — корумпована діра. Про це повідомляє газета The New York Times. Автора дивує, що президент США зацікавився корупцією в Україні тільки в 2019 році, напередодні виборчої кампанії 2020 року та після відставки посла США в Україні Марії Йованович, ставлячи таким чином хрест на всіх досягненнях України у боротьбі з корупцією за останні 6 років.
- Читайте також: Давоські няні, ейфорія від розміщення єврооблігацій і страждаючий зовнішній вигляд швейцарського села
Новий уряд України прагне миру та реформ. Тому США повинні демонструвати свою підтримку України. Однак видавання буллінгу України президентом США за антикорупційний хрестовий похід має зворотний вплив і нівелює всі докладені Україною зусилля щодо боротьби з корупцією впродовж останніх кількох років.
Скажімо, після обрання президентом України у квітні минулого року Володимир Зеленський зробив кілька позитивних кроків. У 2019 році його уряд створив Міністерство цифрової трансформації, щоб викорінити горезвісну бюрократію в країні. Президент надав антикорупційним органам більше повноважень і незалежність, а також створив Антикорупційний суд, який українці вимагали, починаючи з 2014 року.
Україні зараз була б як ніколи корисна підтримка США для досягнення миру і боротьби з корупцією.
Крім того, Зеленський підписав Закон про імпічмент президента, який міг би змусити задуматися не одного американського політика. Зараз реалізуються інші масштабні реформи. На відміну від свого попередника, маючи меншу підтримку з боку Заходу, Зеленський добився помітного прогресу в припиненні кровопролиття на Сході України.
Україні зараз була б як ніколи корисна підтримка США для досягнення миру і боротьби з корупцією. Гідна заміна Курта Волкера, колишнього спеціального представника Держдепартаменту США з питань України, дозволить забезпечити територіальну цілісність країни. Тиск США на Україну дозволить контролювати вплив олігархів на український уряд.
Демократична та процвітаюча Україна може слугувати моделлю для інших перехідних демократій, не даючи місця російському впливу й авантюризму. Американські дипломати та державні службовці допомагають Україні як можуть в досягненні цих цілей, але ця допомога підривається теоріями змови і гучними звинуваченнями в корупції, що звучать на адресу України в стінах Конгресу.
І тепер якимось чином члени Конгресу, які колись були затятими прихильниками України, пов'язують цю корупцію, у викорінення якої вже важко віриться, з оповідями про Хантера Байдена, з українським втручанням в американські вибори, з теорією змови CrowdStrike і таємними махінаціями «поганих хлопців» в українському суспільстві, які нібито працюють проти Трампа.
Автор переконаний, що ця брехня спрямована на те, щоб заплутати американський народ і Конгрес. Адже навіть особистий адвокат Трампа і центральна фігура українських теорій змови Руді Джуліані нещодавно в своїх текстових посланнях був змушений визнати, що його фантазії щодо втручання України в американські вибори безпідставні.
США ризикують увіковічнити проблеми України, вибудовуючи аргументацію захисту президента Трампа на короткострокових політичних вигодах.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора