Світова економіка. Новин багато, але курс ринку незмінний

Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Фото: Free-Photos / Pixabay

З початку торгового тижня ми отримали сигнал про те, що новинний фон стабільно насичений, а реакція інвесторів на статистику дуже різка. Настрої на фінансових ринках будуть одним із тригерів для зміни динаміки індексів, золота, криптовалюти, але не для української гривні.

Азійські фондові індекси були змішані в понеділок на тлі даних, що свідчать про стійке економічне зростання в Китаї, а також про проблеми, що зберігаються в секторі нерухомості країни. Акції коливалися в Гонконгу та впали в Китаї, де трейдери оцінили сильніші, ніж очікувалося, роздрібні продажі та промислове виробництво, підтримку ліквідності центральним банком та падіння цін на житло. Японські акції зросли, а плани стимулювання пом'якшили удар економічного спаду. Європейські ф'ючерси та ф'ючерси на S&P 500 майже не змінилися, водночас контракти на Nasdaq 100 зросли.

Світові інвестиційні гіганти радять триматися далі від акцій та облігацій США наступного року та шукати більш високий прибуток у Європі та Японії. Це означає, що стрибок цін угору за американськими індексами наближається до завершення. Коли на ринку з'являються такі коментарі, ми всі розуміємо, що скоро буде фінальне прискорення зростання та після цього — корекція. Зазначимо, що ослаблення грошово-кредитної підтримки та високі оцінки стримуватимуть зростання американських активів, навіть якщо інфляція сповільниться. Фундаментальні показники привабливіші у Європі та Японії, де центральні банки будуть більш терплячі, а інфляційний тиск нижчий.

Основні новини для України як країни, що розвивається, такі: ситуація на ринку енергоресурсів, стабільність торгових відносин із Китаєм та імпортерами газу. Інші питання нині не можуть збити національну валюту з траєкторії зростання. Середній діапазон коливання курсу продажу долара США в Україні становитиме 26 гривень.

Серед новин, які цікаві ринку, звернемо увагу на зміну індексу виробничої активності США від Empire State Manufacturing за листопад у понеділок, 15 листопада.

У вівторок, 16 листопада, будуть представлені оцінка ВВП єврозони за третій квартал і щомісячний огляд МЕА щодо ринку нафти.

У середу, 17 листопада, чекаємо на дані про зміну кількості новобудов у США за жовтень, уточнені дані про інфляцію у єврозоні за жовтень та звіт ЄЦБ про фінансову стабільність.

У четвер, 18 листопада, будуть опубліковані ставки ЦБ Індонезії, Туреччини, Філіппін, ПАР.

У п'ятницю, 19 листопада, за традицією ми матимемо від S&P Global Ratings рейтинги Словаччини, ПАР, від Fitch Ratings — кредитний рейтинг Мальти, Сейшельських островів, Швейцарії, а Moody's Investors Service може опублікувати рейтинги Албанії, Греції, Уганди, ПАР.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора