Фото: Free-Photos / Pixabay
Відновлення економіки, інфляція та пов'язані із цим можливі зміни в напрямках монетарної політики, що проводиться ФРС, і далі залишаються основними темами, які хвилюють ринки.
Цього тижня, якщо не трапиться нічого непередбачуваного, найімовірніше, головною подією стане Звіт про ринок праці за серпень, що традиційно публікується в п'ятницю. Передусім цікаво поглянути, наскільки ринок праці постраждав від штаму Delta, який усе ще не здається й поступово знаходить усе нові й нові жертви по всьому світові.
Загалом очікування економістів, опитаних Bloomberg, є доволі оптимістичними: у серпні мало бути створено 750 тис. нових робочих місць. Це набагато більше, ніж до пандемії, але все-таки бачимо уповільнення проти липня, коли цей показник досяг 943 тисяч. Рівень безробіття, як очікується, знизиться до 5,2% із 5,4% у липні, а погодинна оплата праці зросте на 0,3% у порівнянні з липнем і на 4,0% у річному вимірі, що практично відповідає статистиці попереднього місяця.
Також цікаво буде дізнатися, як прокоментують звіт представники ФРС, якщо, звісно, прокоментують. З огляду на те що наступне засідання Комітету з монетарної політики вже не за горами (через якісь три тижні), не сумніваюся, що ситуація на ринку праці в США буде одним із ключових аргументів як голубів, так і яструбів, на яких розділився Комітет під час обговорення рішення про можливе зниження обсягів викупу облігацій.
Минулого тижня глава ФРС Пауелл у своєму виступі в Jackson Hole заявив, що «видно явний прогрес у досягненні повної зайнятості», і висловив думку, що «може бути доцільним почати зниження темпів викупу облігацій цього року», якщо відновлення економіки триватиме й далі. Але, як будь-який обережний чиновник високого рівня, не забув зробити застереження, що є ризик поширення штаму Delta, і додав, що «несвоєчасна зміна політики може негативно вплинути на траєкторію економічного відновлення».
Ну а з огляду на те, що Пауелл і співтовариші неодноразово публічно заявляли, що всі їхні рішення значною мірою ґрунтуватимуться на даних про стан економіки США, то чекатимемо п'ятницю з особливим нетерпінням. Звіт про ринок праці цілком може стати тим каталізатором, якого очікує ринок.
Крім Звіту про ринок праці цього тижня у вівторок на нас чекає оприлюднення Індексу впевненості споживачів. Прогноз Bloomberg становить 123.0, що трохи нижче за 129.1 у липні — найвище значення з моменту початку пандемії. Знов-таки цікаво, який вплив на значення індексу матиме поширення Delta. Є ймовірність того, що впевненість споживачів цілком може похитнутися з огляду на реальну загрозу поширення вірусу.
Також цього тижня зустрінуться президенти США та України, але припускаю, що це жодним чином не вплине на фінансові ринки, як практично не впливає на них і трагедія в Афганістані. Ринок праці в США, безумовно, є незрівнянно важливішим.
Ну й сезон корпоративних результатів усе ще триває. Цього тижня з відомих компаній на нас чекають звіти Zoom Video Communications і Broadcom, які, поза будь-якими сумнівами, є цікавими й важливими для їхніх акціонерів, але навряд чи вплинуть на весь ринок загалом.
Доброго всім тижня і вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора