Спецоперація Росії проти Польщі руками Лукашенка. Кремль пішов в атаку на ЄС і НАТО

політичний та військовий оглядач

Путін і Лукашенко. Фото: Flickr

РФ проводить спеціальну операцію проти Польщі, запускаючи через Білорусь тисячі біженців із Близького Сходу.

У понеділок, 8 листопада, від ранку групи нелегальних мігрантів із боку Білорусі пішли на штурм польського кордону. Вони намагаються зруйнувати прикордонну огорожу.

Польські Збройні сили переведені в бойову готовність, на кордон стягнуті антитерористичні підрозділи.

До кордону з Польщею свої військові підрозділи підтягує Литва.

Кремль грає на протиріччях, що виникли між Польщею та ЄС, зокрема щодо судової реформи. Дійшло навіть до штрафів, які наклали на Польщу.

Принцип тут дуже простий: Росія слабша за ЄС і НАТО загалом і сильніша за будь-яку з їхніх країн окремо. Тому головний інтерес Кремля полягає в тому, щоб розколоти довіру між союзниками та гнути кожну окрему країну ЄС і НАТО.

Для цього використовуються всі способи, що дають змогу внести розбрат і сум'яття до лав противників: від посилення кримінальних потоків (зброя та наркотики, торгівля людьми) до спроб організації державних переворотів (Чорногорія); перекупування політиків і партій, військовий тиск, мігранти — усе, що може створити проблему.

Крім того, Польщі дають зрозуміти, що її опір «Північному потоку — 2» та загальна позиція щодо Росії дорого їй обійдуться.

Інструмент тиску обраний вкрай ефективний: тут і натиснути на старий мозоль (під час загальноєвропейської кризи з мігрантами у 2015-му, також спровокованої Кремлем, Польща була категорично проти спільної політики ЄС щодо прийняття біженців), і поставити Польщу (ЄС та НАТО), країни Балтії перед дуже складним вибором: державне насильство щодо мігрантів буде виглядати (і буде подано) максимально негативно, а відсутність стримування (насильства) та прорив біженців гарантовано запускає тяжку політичну кризу в Польщі, ЄС і НАТО.

Спостерігачі повідомляють, що групи мігрантів організовані та спрямовуються з боку білоруських силовиків.

У Варшаві триває екстрене засідання уряду...

Кремль пішов в атаку на ЄС і НАТО.

Це і частина примусу до «Північного потоку — 2», і загальна програма гібридного впливу, який є (я впевнений) результатом стратегічного рішення, ухваленого в Кремлі на цю зиму.

За задумом російської верхівки, ця зима має стати кошмаром для Європи та навчити її бути набагато зговірливішою.

Водночас РФ прискорено втягує до цієї програми Білорусь.

Російські війська, які нещодавно перекинуті під Єльню (на білоруський напрямок) і потрапили на знімки американських видань, у цьому світлі починають виглядати зовсім цікаво.

ЄС і НАТО постали перед дуже серйозним викликом.

Якщо в розпал європейської кризи (насамперед енергетичної та, можливо, політичної) ще й КНР почне військову активність щодо Тайваню, вийти може і зовсім весело.

ЄС і НАТО мають пройти серйозну перевірку на міцність і спроможність.

Не обійде кремлівська програма й Україну.

Антивакцинаторська кампанія, в яку Кремль активно вкладається, військовий тиск, а головне — провокація енергетичної кризи, боюся, не єдині сюрпризи, які нам варто очікувати вже цього та наступного місяця.

Будь-яка криза містить у собі можливості.

ЄС і НАТО, Польща та Україна можуть дуже програти цієї зими.

А можуть навчитися краще протистояти Кремлю, виробити нові механізми стримування.

Оригінал

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора