Facebook Pixel

Росія та Білорусь стали ще на крок ближчими до злиття

Створення Союзної держави. Путін і Лукашенко затвердили домовленості декретом. Фото: Flickr

Створення Союзної держави. Путін і Лукашенко затвердили домовленості декретом. Фото: Flickr

Російський лідер Володимир Путін і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 4 листопада поставили свої підписи під інтеграційним декретом, який затверджує 28 союзних програм. Як повідомляє «Белта», документ був підписаний главами держав під час віртуального засідання Вищої державної ради Союзної держави.

Фото: Белта

Фото: Белта

Цими програмами передбачається:

  • гармонізація податкового та митного законодавства;
  • створення єдиного ринку газу;
  • встановлення єдиних правил постачання продовольства на ринок Союзної держави;
  • ухвалення спільної Концепції міграційної політики;
  • нова спільна воєнна доктрина;
  • інтеграція валютних систем.
Telegram Logo

Наразі про союзні програми відомо дуже мало — глави держав говорили про них лише узагальнено.

Російський прем’єр Михайло Мішустін зазначив, що реалізація затверджених 28 союзних програм вимагає ухвалення понад 400 законодавчих актів і угод. За його словами, країнам треба створити нове регулювання, але вже на спільній інтеграційній основі.

Контекст. Розмови про створення Союзної держави та політичну інтеграцію РФ і Білорусі тривають з 1999 року – вони то активізувалися, то затихали. За цей час створювалися різні дорожні карти, однак їхні деталі на широкий загал ніколи не виносили.

У 2007 році Лукашенко заявляв, що «не хоче поховати суверенітет і незалежність моєї Білорусі», і нарікав на те, що його примушують до об’єднання з РФ. Потім його настрої ще декілька разів змінювалися — наприклад, у 2010 році, коли «сусіди» вчергове посварилися.

За планом у Союзної держави будуть єдиний парламент, Кабмін та інші органи влади; єдині прапор, герб і гімн, валюта тощо.

Коментарі

Всі новини