Словенія залучає армію, щоб зупинити потік нелегальних мігрантів

Журналіст, медіаменеджер

Фото: Gerd Altmann/Pixabay

25 листопада 2020 року начальник генерального штабу словенської армії (Slovenska vojska), бригадний генерал Роберт Главаш (Robert Glavaš) і виконувач обов'язків гендиректора поліції Андрій Юрич (Andrej Jurič) підписали оперативно-тактичний план співпраці з охорони державного кордону.


План визначає форми спільної роботи поліціянтів і солдатів щодо запобігання нелегальній міграції. Зокрема, спільне патрулювання поліціянтів і солдатів під керівництвом офіцера поліції.

Збройні сили раніше вже притягувалися для охорони державного кордону, коли 2015 року Словенія вперше зіткнулася з масовою нелегальною міграцією.

Відтоді проблема нелегальної міграції тільки посилилася. Потік мігрантів не вичерпався, а способи нелегального перетину кордону стали більш витонченими.

Наприклад, напередодні підписання угоди словенські ЗМІ повідомили про затримання групи нелегальних мігрантів, які намагалися перетнути кордон в автоцистерні, як четверо «джентльменів удачі» з однойменного радянського фільму.

Словенська поліція визнає: 9 тисячам її співробітників складно закрити всі дірки на всій лінії державного кордону. Біженці часто перетинають її в непрохідній гірсько-лісистій місцевості.

«Словенія наразі стикається з умовами безпеки, які лягають винятковим тягарем на роботу поліції. З одного боку, ми стикаємося зі збільшенням кількості нелегальних переходів, з іншого — з епідемією коронавірусу», — поскаржився Юрич.

Він вважає, що нинішня ситуація в країні вимагає більшої присутності поліціянтів як на кордоні, так і всередині країни, що важко забезпечити з огляду на нинішнє укомплектування поліції.

І тут би в пригоді стали навички словенських солдатів, які традиційно є сильними під час операцій у лісі та горах.

За словами Юрича, поліція хоче, щоб роль армії в захисті кордону була ще активнішою, і натякає на необхідність активації статті 37.a закону про оборону, яка передбачає виняткові повноваження армії в країні.

Коментуючи підписаний документ, Главаш був по-військовому стриманим. Він лише підкреслив:

«Новий план не змінює завдань словенської армії на кордоні та її співпраці із цивільною поліцією, а лише визначає її роль у військовому відношенні».

Раніше подібне рішення про притягнення армії для охорони держкордону вже ухвалила Італія. Влітку 2020 року Рим направив для посилення контролю своїх східних кордонів додаткові військові підрозділи.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора