Facebook Pixel

Словенія залучає армію, щоб зупинити потік нелегальних мігрантів

Юрій Уздемір
Журналіст, медіаменеджер

25 листопада 2020 року начальник генерального штабу словенської армії (Slovenska vojska), бригадний генерал Роберт Главаш (Robert Glavaš) і виконувач обов'язків гендиректора поліції Андрій Юрич (Andrej Jurič) підписали оперативно-тактичний план співпраці з охорони державного кордону.


План визначає форми спільної роботи поліціянтів і солдатів щодо запобігання нелегальній міграції. Зокрема, спільне патрулювання поліціянтів і солдатів під керівництвом офіцера поліції.

Збройні сили раніше вже притягувалися для охорони державного кордону, коли 2015 року Словенія вперше зіткнулася з масовою нелегальною міграцією.

Відтоді проблема нелегальної міграції тільки посилилася. Потік мігрантів не вичерпався, а способи нелегального перетину кордону стали більш витонченими.

Наприклад, напередодні підписання угоди словенські ЗМІ повідомили про затримання групи нелегальних мігрантів, які намагалися перетнути кордон в автоцистерні, як четверо «джентльменів удачі» з однойменного радянського фільму.

Словенська поліція визнає: 9 тисячам її співробітників складно закрити всі дірки на всій лінії державного кордону. Біженці часто перетинають її в непрохідній гірсько-лісистій місцевості.

Quote«Словенія наразі стикається з умовами безпеки, які лягають винятковим тягарем на роботу поліції. З одного боку, ми стикаємося зі збільшенням кількості нелегальних переходів, з іншого — з епідемією коронавірусу», — поскаржився Юрич.

Він вважає, що нинішня ситуація в країні вимагає більшої присутності поліціянтів як на кордоні, так і всередині країни, що важко забезпечити з огляду на нинішнє укомплектування поліції.

І тут би в пригоді стали навички словенських солдатів, які традиційно є сильними під час операцій у лісі та горах.

За словами Юрича, поліція хоче, щоб роль армії в захисті кордону була ще активнішою, і натякає на необхідність активації статті 37.a закону про оборону, яка передбачає виняткові повноваження армії в країні.

Коментуючи підписаний документ, Главаш був по-військовому стриманим. Він лише підкреслив:

Quote«Новий план не змінює завдань словенської армії на кордоні та її співпраці із цивільною поліцією, а лише визначає її роль у військовому відношенні».

Раніше подібне рішення про притягнення армії для охорони держкордону вже ухвалила Італія. Влітку 2020 року Рим направив для посилення контролю своїх східних кордонів додаткові військові підрозділи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора