Facebook Pixel

Україна закрила кордони: кому з іноземців дозволили в'їзд

Два дні тому Україна закрила свої кордони для в’їзду іноземців з 29 серпня. Але 27 числа було ухвалено рішення зробити це на день раніше — з 28 серпня до 28 вересня 2020 року. Ба більше, Кабінет міністрів розширив список іноземців, яким дозволяється в’їзд на територію країни. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, виклавши інфографіку, де пояснюється, кому дозволено перетинати кордон нашої держави та за яких умов.

Хто з іноземців може в’їжджати в Україну та за яких умов вони можуть перетнути кордон

Без додаткових документів в Україну можуть в’їжджати особи, які постійно або тимчасово проживають на території України, мають посвідку на постійне або тимчасове проживання; біженці або особи, які потребують додаткового захисту; дипломати, працівники консульських установ, представники офіційних міжнародних місій і організацій, які акредитовані в Україні, та члени їхніх сімей; інструктори збройних сил держав-членів НАТО та інші.

Категорії іноземців, які для перетину українського кордону повинні мати страховий поліс:

  • родичі першої лінії громадян України;
  • особи, які мають офіційний чинний дозвіл на роботу в Україні;
  • водії або члени екіпажу вантажних ТЗ, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних, морських, річкових суден тощо;
  • діячі культури, що прибувають в Україну на запрошення закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
  • спортсмени, що прибувають для участі у спортивних змаганнях, та особи, що їх супроводжують;
  • особи, що перевозять гемопоетичні стовбурові культури для трансплантації;
  • особи, які прибувають в Україну на лікування.
118597464-185011146399430-2640407055074800002-o.png

Чи можуть перетнути кордони України громадяни Білорусі?

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр Денис Шмигаль, білоруси, які відчувають тиск або переслідування та яким потрібен додатковий захист, можуть отримати його в Україні. Для цього громадяни Білорусі повинні прибути до пунктів пропуску на кордоні та повідомити українських прикордонників про те, що вони потребують допомоги.

Контекст. Кабмін 20 травня ухвалив рішення про введення так званого адаптивного карантину в Україні, що означає послаблення або посилення карантинних заходів у кожному регіоні окремо з огляду на ситуацію з COVID-19.

26 серпня Кабінет міністрів закрив в'їзд в Україну іноземцям до кінця вересня та ухвалив рішення продовжити адаптивний карантин до 31 жовтня 2020 року. У «зелених» зонах карантину заборонили дискотеки та роботу нічних клубів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉