Facebook Pixel

Скептицизм і підозрілість Заходу щодо дій Зеленського

Олександр Афіян
Міжнародний оглядач PG

Зміна уряду України активно обговорюється зарубіжною пресою. Німецькі газети не розуміють необхідності таких раптових змін і пов'язують це з перемогою олігархів над президентом. Американська й англійська преса більш стримані у висловлюваннях, проте також вважають дивним призначення на посаду прем'єр-міністра нікому раніше особливо не відомої людини Ріната Ахметова.


Зарубіжна преса щосили обговорює відставку Олексія Гончарука та призначення нового уряду. Німецька Sueddeutsche Zeitung вбачає у зміні уряду трагедію. Автор статті переконаний, що старому Кабміну потрібно було дати більше часу і що результативність проведення реформ в економіці та військовій сфері (та ще й за умови необхідності ведення війни з Росією) повинна вимірюватися не місяцями, а роками.

На думку автора, вплив таких олігархів, як Ігор Коломойський і Рінат Ахметов, в Україні за останній час збільшився, і вони нібито контролюють парламент, корумповані суди і навіть самого президента.

Той самий журналіст у своїй іншій статті не дивується з того, що новий Кабінет міністрів затверджено не в повному складі. Адже насправді прем'єр-міністр не сам обирає собі команду. За твердженням автора, до цього причетний глава Офісу президента (Андрій Єрмак — ред.) у тісній співпраці з українськими олігархами. Їхній вплив помітно вже за фігурою прем'єр-міністра, який до 2019 року працював менеджером одного з енергохолдингів Ріната Ахметова.

Ексміністра фінансів Оксану Маркарову було замінено Ігорем Уманським, який нібито висловлюється проти співробітництва з Міжнародним валютним фондом і таким чином поділяє точку зору олігарха Ігоря Коломойського. В обмін на $5,5 млрд кредитної допомоги МВФ наполягає на тому, щоб Україна притягнула олігархів до відповідальності за маніпуляції з банками, які коштували українським платникам податків $15 млрд.

Автор вважає, що Коломойський відповідальний за те, що Олексій Гончарук змушений був покинути свій пост, тому що останній нібито активно заважав олігарху. Звільнення генерального прокурора Руслана Рябошапки автор прив'язав також до дій останнього по відношенню до розслідувань проти Коломойського в розрізі історії з Приватбанком.

Американське видання Forbes також налаштоване песимістично щодо зміни уряду України. Крім того, що обличчя в новому уряді не нові, що не відповідає заявленим раніше передвиборчим обіцянкам президента Зеленського, так ще й прем'єр-міністр явно пов'язаний з олігархом Рінатом Ахметовим, бізнес якого, за словами автора, постраждав від реформ експрем'єр-міністра Олексія Гончарука. За словами експерта, зміна уряду України свідчить не тільки про зрушення в бік більшого популізму, але й говорить про зміцнення впливу олігархів на економіку України.

Англійська газета The Gardian не відрізняється також унікальністю, описуючи ситуацію в Україні, висловлюючи думку про те, що зміна уряду України відбулася на тлі падіння рейтингу президента Володимира Зеленського, а також повільної реалізації обіцяних реформ.

Меліна Харлінген з Атлантичної Ради пише, що ситуація в Києві зараз виглядає досить похмуро, коментуючи ситуацію навколо зміни уряду. На думку автора, попри явний успіх на початку своєї діяльності на посаді президента України, зараз Володимир Зеленський отримав некерований парламент, негативну зворотну реакцію на бажання очистити правоохоронні органи та довгу відстрочку з отриманням кредитної допомоги від МВФ у розмірі $5,5 млрд. Зовнішня політика також зайшла в глухий кут, включно з безрезультатними переговорами з Росією щодо війни на південному сході України та ролі Зеленського в імпічменті президента США.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора