Наступного року податки для ФОПів зростуть через збільшення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. З 1 січня мінімальна зарплата складе 4723 грн, а прожитковий мінімум — 2102 грн. До цих показників прив'язані і деякі податки ФОПів – наприклад, єдиний соцвнесок. Як це вплине на бізнес?
З одного боку, будь-яка фізична особа-підприємець уже звикла до того, що розмір мінімальної заробітної плати щороку змінюється, переглядається, відповідно збільшується і база оподаткування єдиним податком, єдиним соціальним внеском.
Цього року таке підвищення відбувається приблизно на 11%. Можливо, на саме підвищення підприємці відреагували б як на планове, якби не було інших нововведень.

Читайте також: Податки для ФОПів зростуть. Податкова розкрила дані на 2020-й
Але з іншого боку, з урахуванням тотальної фіскалізації щодо спрощенців і малого бізнесу, безумовно, ще й підвищення позитивно на них не вплине. Я маю на увазі фіскалізацію та закон, який Верховна Рада ухвалила стосовно використання касових апаратів з 2021 року.
Разом усі ці фактори, я вважаю, будуть несприятливими для малого бізнесу. І ми відчуватимемо скорочення самозайнятих осіб. Безумовно, це вплине на соціальний аспект — наступного року, очевидно, зросте кількість компенсацій з приводу безробіття. А це вже фактор, котрий має враховувати держава.
Читайте також: Податкова: касові апарати потрібні не всім підприємцям
Контекст
- 2020 року ФОПи першої групи спрощеної системи сплачуватимуть близько 1249 грн (210,2 грн єдиного податку + 1039,06 грн ЄСВ);
- другої групи спрощеної системи — близько 1984 грн (944,6 грн єдиного податку + 1039,06 грн ЄСВ);
- третя група спрощеної системи без ПДВ сплачуватиме 1039 грн + 5% від доходу; третя група спрощеної системи з ПДВ — 1039 грн + 3% від доходу + 20% ПДВ.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора