Європейський центральний банк за підсумками засідання ухвалив рішення зберегти базову процентну ставку за кредитами на нульовому рівні, а за депозитами — на рівні 0,5%. Регулятор не планує вносити зміни в політику доти, доки інфляція не досягне показника 2%. Крім того, буде тривати скуповування активів у межах стимулювальної програми на 20 млрд євро на місяць. Втім, спостерігається скепсис деяких членів керівництва ЄЦБ щодо поточної стратегії. Нагадаємо, що досягти зростання продовольчих цін у 2% не виходить протягом останніх 10 років. Зокрема, глава Бундесбанку Йенс Вайдман вважає зусилля ЄЦБ вкрай ризикованими та здатними призвести до надмірного розгону цін. Консервативно настроєні члени ЄЦБ вважають, що стан справ у економіці більше не надзвичайний, а, значить, пора відмовитися від спеціальних заходів і повернутися до більш традиційних.
Тим часом Національний банк України підвищив облікову ставку з 7,5% до 8%. Згідно з повідомленням Нацбанку, зроблено це було з метою повернення інфляції до цільового орієнтиру в 5% у 2022 році. За підсумками поточного року регулятор очікує розгону інфляції до 9,6%, внаслідок чого ставка може бути підвищена ще раз, до 8,5%. Восени зростання цін може прискоритися до 10%, після чого відбудеться його уповільнення. Прогноз щодо зростання валового внутрішнього продукту у 2021 році залишився незмінний: очікується, що економіка зросте на 3,8%. На думку представників НБУ, карантинні заходи, введені в першому кварталі, скоротять підсумкову цифру всього на 0,6%.
У середу, 21 липня, відбулася віртуальна дискусія щодо біткоїнів, у якій взяли участь Ілон Маск (глава Tesla), Джек Дорсі (керівник Twitter і Square) та інші. Раніше Маск критикував майнінг криптовалют за великі збитки, що завдаються навколишньому середовищу, проте тепер він зазначив помітний прогрес у сфері переходу інфраструктури на поновлювані джерела енергії. За його словами, прогрес очевидний, в той час як натепер на «зелену» енергію може припадати вже понад 50% потужностей. А, значить, Tesla здатна скоро знову почати приймати криптовалюту як оплату за автомобілі. Ілон Маск також заявив, що біткоїнами володіє SpaceХ, а він особисто тримає на рахунку bitcoin, ethereum і dogecoin.
Колишній глава Amazon і найбагатша людина на планеті Джефф Безос розповів про дуже високий попит на польоти в космос через його компанію Blue Origin. Офіційний старт продажів відбувся вранці перед польотом самого Безоса, і на момент прес-конференції, що пройшла після приземлення ракети New Shepard, було продано квитків на майбутні польоти в космос майже на 100 млн доларів. У Blue Origin не розкривають ціни на свої послуги, в той час як квиток компанії-конкурента Річарда Бренсона Virgin Galactic коштує 250 тисяч доларів; до цієї суми входить і вартість скафандра.
Член палати представників США Ерл Блуменау оголосив про початок роботи над законопроєктом із метою введення податку на космічний туризм. На його думку, політ у космос не має стати відпусткою без податків для багатіїв. Заможні люди, охочі здійснити політ винятково з метою розваги, а не в ході наукової місії, повинні платити податки, як і всі інші американці, які, наприклад, купують автомобіль в особистих цілях.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора