Американські фондові індекси перебувають на максимальних позначках попри заяви ФРС про високу інфляцію, яка має сприяти швидкому згортанню стимулювальних програм. Переважно це пов'язано із сильними даними щодо роздрібних продажів і гарними звітами технологічних компаній. Одним із драйверів ринку стали акції виробника графічних процесорів Nvidia: папери зросли більш як на 8% на тлі гарного попиту на продукцію фірми з боку центрів оброблення даних. З іншого боку, хороший фінансовий звіт ритейлерів Macy's і Kohl's свідчить про високу активність споживачів, що є чудовою новиною для економіки загалом.
Вашингтон укотре негативно висловився в бік Пекіна. Цього разу президент США Джо Байден заявив про можливий дипломатичний бойкот зимової Олімпіади-2022 через порушення прав людини в Китаї. Ця дія передбачає відсутність американських офіційних осіб на церемонії відкриття Ігор у лютому.
Але якщо ця новина не змогла якось негативно позначитися на китайських акціях, то новий звіт гіганта електронної комерції Alibaba викликав досить гостру реакцію інвесторів. Виручка склала 200,69 млрд юанів ($31,5 млрд), тоді як аналітики прогнозували 205 млрд юанів. Чистий прибуток також виявився нижчим за очікування: 11,20 юанів на акцію проти 12,36. Ці результати пов'язують із двома чинниками. По-перше, велика кількість обмежень із боку влади Китаю для технологічних компаній, унаслідок чого минулий квартал виявився вкрай складним для всіх представників індустрії. По-друге, уповільнення економіки Китаю, що позначилося на поведінці споживачів. За 11 днів знижок із нагоди Дня холостяка валовий обсяг продажів на платформі становив приблизно $85 млрд, але доходи від цього заходу будуть відображені у звіті за наступний квартал.
В AstraZeneca заявили, що їхній коктейль з антитіл забезпечує 83% захист від коронавірусу для людей, які погано реагують на вакцини. Згідно із заявою фірми, ліки AZD7442 здатні стати гарним засобом профілактики захворювання для людей із високим ризиком розвитку важкої форми COVID-19. Вважається, що нові випробування дозволять як AstraZeneca, так і їхньому конкуренту Pfizer у майбутньому стати постачальниками не лише вакцин, а й ліків для профілактики коронавірусу.
Вартість нафти на міжнародному ринку за підсумками тижня знизилася, але все ще тримається вище за $80 за барель. Нещодавній сплеск волатильності був пов'язаний із повідомленнями про те, що влада США звернулася до найбільших споживачів сировини із закликом розглянути можливість одночасного розпечатування стратегічних запасів нафти задля зниження цін на паливо. Проте експерти досить скептично ставляться до цієї ідеї, оскільки вважають, що через занадто великий дисбаланс на користь попиту додаткові обсяги швидко поглинуться ринком без будь-якого серйозного ефекту. На перевищення попиту над пропозицією, зокрема, вказує й ситуація з похідними інструментами: контракти з пізнішим постачанням коштують дорожче, ніж коротші папери.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора