Facebook Pixel

Необачна промова Джека Ма коштувала Alibaba $344 млрд

Найбільша у світі онлайн B2B торгова платформа – китайська Alibaba – за останні 12 місяців втратила $344 млрд ринкової капіталізації. Гігант очолив рейтинг світових компаній, які за останній рік здешевіли найбільше через лише один необачний виступ його глави Джека Ма в жовтні минулого року, пише Bloomberg

Той, розкритикувавши Компартію країни та її фінансову систему, прирік усі найбільші місцеві технологічні компанії на ретельні перевірки та впровадження суворих обмежень в одному із секторів країни, що найшвидше розвивається.

Хто здешевів найбільше за рік. Фото: Bloomberg

Хто здешевів найбільше за рік. Фото: Bloomberg

У рейтингу топ-10 найбільш здешевілих за рік компаній вісім місць посіли представники Китаю.

Контекст. 24 жовтня 2020 року на саміті Джек Ма виступив із критикою банківської системи Китаю та закликав владу до реформ. Після того виступу бізнесмен зник із поля зору – не з’являвся на публіці, перестав писати у соцмережах та навіть не прийшов на фінал шоу талантів Фонду Джека Ма Africa's Business Heroes. Вперше на публіці він з’явився аж у січні 2021 року.

Тоді ж акції Alibaba обвалилися до свого історичного мінімуму. Наразі папери в ціні дещо зросли, але й досі торгуються аж на 43% нижче пікового значення, досягнутого компанією у жовтні 2020 року.

Вже з початку листопада керівні органи Китаю посилили антимонопольні норми. Нові правила заборонили ексклюзивні контракти, субсидії та інші методи, які, за словами регуляторів, завдають шкоди конкуренції.

Це призвело до припинення дебюту на фондовому ринку платформи онлайн-фінансів Ant Group, колишньої дочірньої компанії Alibaba. Вона є найбільшою у світі платформою для онлайн-фінансів. У 2020 році це було б найпублічніше розміщення акцій у світі.

У грудні 2020 року КНР офіційно оголосила про початок антимонопольного розслідування проти компанії Alibaba.

У квітні 2021 року Держуправління з регулювання ринкової діяльності КНР (SAMR) оштрафувало Alibaba на рекордну суму у $2,75 млрд за зловживання панівним становищем на ринку протягом кількох років.

У вересні цього року після «прохання» китайської влади Alibaba оголосила, що інвестує 100 млрд юанів ($15,5 млрд) до 2025 року в підтримку «загального процвітання» Китаю. До аналогічних кроків вдалися також Geely і Tencent.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉