Фото: Free-Photos / Pixabay
Цього тижня галасу наробив Китай, який змусив інвесторів переживати з приводу посилення регуляцій щодо найрозвиненіших галузей країни. У кінцевому підсумку китайські акції відзначилися рекордним обвалом із 2008 року: за три дні папери втратили близько 1,5 трлн доларів ринкової вартості.
Один із найбільш яскравих прикладів падіння котирувань — акції освітньої платформи New Oriental Education & Technology, що впали на 88%. Справа в тому, що китайські регулятори вирішили зобов'язати представників ринку онлайн-освіти (чия сукупна виручка, згідно з прогнозами, могла би досягти 76 млрд доларів до 2024 року) проводити обов'язкову реєстрацію своїх компаній як некомерційних, а також заборонити їм IPO та залучення капіталу.
Далі постраждали сервіси доставки їжі, яких зобов'язали поліпшити умови праці, підняти зарплату та застрахувати співробітників. Після цих новин почалися розпродажі паперів гравців індустрії. Під час падіння учасники ринку почали обговорювати можливість видалення китайських компаній зі списків фондових бірж США. Втім, вже до кінця тижня стало відомо, що заступник голови Комісії з регулювання цінних паперів Китаю провів бесіду з представниками глобальних (головним чином американських) банків, під час якої постарався згладити ситуацію. Після цієї зустрічі в китайських державних ЗМІ стали з'являтися позитивні статті, а акції технологічних компаній почали обережне відновлення.
Американські фондові індекси торгуються близько до максимумів завдяки гарним макроекономічним даним і тривалому сезону звітів. ВВП США в другому кварталі збільшився на 6,5% у перерахунку на річні темпи зростання, в той час як кількість звернень по допомогу з безробіття в США знизилося на звітному тижні до 400 тисяч. Виручка Facebook зросла на максимальну величину за останні п'ять років — 56% порівняно з минулим роком, становивши 29,07 млрд доларів. Розмір чистого прибутку в другому кварталі підвищився більш ніж удвічі та досяг 10,4 млрд доларів. Головна причина — збільшення витрат на рекламу компаній, які прагнуть наростити цифрову присутність і відіграти втрати, пов'язані з карантинними заходами.
Долар суттєво подешевшав після сигналів глави ФРС Джерома Пауелла про те, що для збільшення процентних ставок час усе ще не настав. Водночас він відзначив відновлення американської економіки, незважаючи на збільшення числа тих, хто заразився коронавірусом. У ФРС хочуть побачити сильні цифри з ринку праці найближчими місяцями перед тим, як змінювати поточні параметри кредитно-грошової політики. Зокрема, мова йде про купівлю облігацій обсягом у 120 млрд доларів щомісяця.
Стартап Varda Space Industries, заснований парою, яка раніше працювала в SpaceX Ілона Маска, залучив фінансування на 50 млн доларів. Проєкт має вкрай амбітну мету — створити базу для виробництва комерційно життєздатних продуктів у промисловому масштабі в космосі. Створювати виробництво планується поетапно: почати з невеликих місій, які потім виллються у велику кількість стаціонарних станцій на орбіті.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора