Facebook Pixel

Глобальна економіка: ринок вимагає продовження бенкету

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Пік, вершина, кульмінація — як ще назвати цей тиждень? Адже в цей період про свої досягнення в другому кварталі та перспективи розкажуть саме ті компанії, які останніми роками стали обличчям ринку та, як вічний двигун, невтомно рухають його вперед. Це Apple, Microsoft, Amazon, Facebook і Alphabet — підприємства, сумарна капіталізація яких становить майже 20% капіталізації S&P 500 і які в змозі навіть поодинці впливати на весь ринок. Звичайно ж, від них очікують зростання й лише зростання. Уолл-стріт вірить, що дуже успішний сезон результатів продовжиться на мажорній ноті.

Натепер уже відрапортували 24% компаній із S&P 500, і, за даними FactSet, 88% із них перевершили очікувані результати. Поки що нинішній сезон найкращий із четвертого кварталу 2009 року, коли ринки почали відновлюватися після кризи. Від найбільших компаній технологічного сектора, звичайно ж, очікують продовження бенкету. Цього року деякі з них продемонстрували просто феноменальне зростання: вартість Alphabet збільшилася на 46%, Facebook — на 36%, Microsoft — на 30%. Apple і Amazon відстають, вони «всього лише» трохи перевершили 12%, але в них є всі шанси наздогнати пелотон. Але для цього результати мають бути не просто гарні, а чудові, а прогнози — ще кращі. Ринок розпещений і вимагає нових задоволень, а будь-яка промашка може стати жорстоким розчаруванням для інвесторів.

Ще однією важливою подією тижня має стати дводенне засідання Комітету з монетарної політики ФРС, яке почнеться у вівторок, 27 липня. Заява за результатами засідання і підсумкова прес-конференція Пауелла відбудеться в середу пополудні. Нинішнє засідання навряд чи дасть стільки ж поживи для обговорень, як минуле, коли ФРС продемонструвала більш жорсткі погляди щодо монетарної політики. Цього разу не буде прогнозів, але, найімовірніше, відбудеться обговорення поступового згортання програми викупу державних облігацій, хоча, знову ж таки, ніхто не очікує якихось рішучих дій. Мова йде щонайбільше про зміну риторики з боку ФРС, і, звичайно ж, цікаво, чи спричинить якусь реакцію рекордний рівень інфляції, зафіксований минулого місяця. Найімовірніше, що ні. І Пауелл з однодумцями дотримуватимуться генеральної лінії щодо тимчасовості зростання цін та недостатнього відновлення як ринку праці, так і всієї економіки. А поширення штаму «дельта» лише допоможе їхнім міркуванням.

Telegram Logo

Загалом же тиждень обіцяє бути насиченим: крім FAANGM рапортують багато інших цікавих компаній, зокрема Tesla, Caterpillar, Exxon Mobil Corp, 3M, Merck і ще безліч гігантів найрізноманітніших галузей.

Тож гарного вам тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини