Facebook Pixel

Підсумки тижня: Китай знову в моді та видобуток біткоїну за допомогою попутного газу

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Національне управління безпеки руху на трасах США ініціювало розслідування щодо автомобілів Tesla після скарг власників Model 3 та Model Y на несподіване спрацювання гальм. Усього було отримано 354 скарги, а регулятор попередньо оцінює кількість машин, яких може торкнутися проблема, у 416 тисяч. Нагадаємо, що у грудні 2021 року регулятор розпочав інше розслідування щодо Tesla. Тоді причиною стали скарги автовласників на те, що налаштування системи дозволяють грати в ігри на сенсорному екрані, розташованому на центральній консолі прямо під час руху.

Інституційні інвестори знову почали активно купувати китайські папери. Низка великих банків підвищила свою оцінку активів на тлі бажання Компартії забезпечити зростання економіки напередодні національного конгресу восени, коли, як очікується, лідер країни Сі Цзіньпін піде на третій термін. Аналітики впевнені, що уряд створить максимально сприятливі умови як для китайського ринку, так і економіки загалом, щоб цей процес був максимально гладким. Ще один важливий момент – якщо ФРС готується закручувати гайки та посилювати монетарну політику, то регулятор КНР, навпаки, планує стимулювати економіку та пом'якшувати політику. У січні фонди, що спеціалізуються на інвестиціях у материковий Китай, отримали чистий приплив коштів у 16,6 млрд доларів. При цьому роздрібні інвестори продовжують ігнорувати китайські активи.

Згідно зі звітом Chainalysis, близько 4% балансів (4068 адрес), що належать «китам» — великим власникам біткоїну, контролюються злочинцями. Сукупна вартість монет на цих гаманцях перевищує $25 млрд. На 1374 адресах на незаконні джерела припадає від 10% до 25% коштів, на 1361 – від 90% до 100%. На першому місці джерел — даркнет-ринки, далі йдуть шахрайства та крадіжки. 2021 року злочинні адреси отримали рекордні 14 млрд доларів. Наголошується на тому факті, що час зберігання коштів на гаманцях скорочується під впливом посилення тиску з боку правоохоронних органів.

Двоє молодих жителів Техасу заснували компанію для видобутку біткоїну на нафтових родовищах. Вони розташували контейнери з пристроями безпосередньо на нафтових свердловинах і живили їх за допомогою генераторів, що працюють на попутному газі, який виділяється під час буріння. За проведеними дослідженнями, цей метод видобутку дозволяє знизити викиди парникових газів приблизно на 63% порівняно з безперервним спалюванням газу у смолоскипах, що практикується нафтовиками. За 2021 рік компанія заробила 4 млн доларів, а в 2022 році засновники розраховують наростити виручку до 20 млн доларів.

Інша фірма – ConocoPhillips вирішила збирати попутний газ та передавати його майнерам для генерації електроенергії.

17 лютого Верховна Рада під час повторного розгляду ухвалила закон «Про віртуальні активи». Контроль за обігом забезпечених валютою віртуальних активів закріплюється за НБУ, а решти активів — за НКЦПФР. Закон визначає правовий статус активів та дозволяє гарантувати юридичний захист користувачам та учасникам ринку.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора