Підсумки тижня: ділова етика в Китаї та посилення політики ФРС

Аналітик TeleTrade

Фото: Free-Photos / Pixabay

У Китаї й далі закручують гайки в технологічному секторі. Китайські регулятори опублікували проєкт інструкції, у якій прописуються правила створення рекомендацій для користувачів. Постачальники інтернет-послуг зобов'язані дотримуватися ділової етики та принципів сумлінності: не створювати алгоритми рекомендацій, які можуть сприяти надмірно високому витрачанню коштів відвідувачами вебсторінок. Крім того, правила мають захистити конфіденційність і безпеку даних користувачів.

Тим часом у Microsoft попередили своїх клієнтів — користувачів хмарних сервісів, з-поміж яких найбільші компанії світу, — про уразливість, виявлену в базі даних Microsoft Azure. Розробник рішень із кібербезпеки Wiz зміг отримати доступ до баз даних тисяч компаній. Представники Microsoft не здатні самостійно розв'язати проблему, унаслідок чого вони розіслали своїм клієнтам листи з вимогою створити нові ключі безпеки.

Президент Федерального резервного банку Далласа заявив, що економіка США цілком дозволяє ФРС почати скорочення стимулювальної політики. На його думку, вересневе засідання відомства буде вдалим часом для оголошення нової стратегії. Ще минулого тижня чиновник був стурбований поширенням нового штаму коронавірусу, однак він змінив думку після контактів із представниками бізнесу, які запевнили його, що справляються з «Дельтою» не гірше, ніж із попередніми різновидами COVID-19.

Американська валюта останніми днями впевнено дорожчала, але напередодні виступу глави ФРС Джерома Пауелла на економічному симпозіумі в Джексон-Хоул інвестори засумнівалися в тому, що він озвучить конкретику щодо строків згортання стимулювальних програм. Проте розраховувати на довгострокове падіння вартості долара не варто. По-перше, сумнівів щодо швидкого посилення кредитно-грошової політики не залишається. По-друге, неефективні заходи проти пандемії в низці країн, що розвиваються, здатні справити негативний вплив на глобальну економіку, що сприятиме посиленню зацікавленості надійними інструментами.

Учасники фондового ринку готуються до змін: у липні розмір позик для фінансування інвестиційних портфелів склав $844 млрд — мінімальний обсяг із березня 2021 року. В інвестиційних банках також зазначають зниження чистого й валютного левериджу, а також частки позикових коштів, що використовуються хедж-фондами для спекуляцій. Крім очікуваних дій ФРС можна відмітити турбулентність на китайському фондовому ринку, яка стала причиною фінансових втрат, а також нещодавні коливання американських індексів на тлі макростатистики, яка не виправдала очікувань. Усе це підриває віру гравців у подальше зростання ринку.

Хмизу у вогонь підкидають і високі значення індикатора Баффета (співвідношення розмірів фондового ринку з розміром економіки США), який зріс до 205%. Це свідчить про серйозну «перекупленість» акцій.

У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: kolonka@thepage.ua

Читати на The Page

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора