Facebook Pixel

Підсумки тижня: день народження біткоїна та метавсесвіт у Шанхаї

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Минулого тижня виповнилося 13 років із моменту першої транзакції в мережі біткоїна. Автор криптовалюти під псевдонімом Сатоші Накамото відправив 10 монет криптографу Хелу Фінні. За поточним курсом розмір цієї транзакції становить $440 тис. доларів. Порівняно з листопадовими максимумами вартість біткоїна знизилася на 35%: із $67,6 тис. до $44 тис. Аналітики Morgan Stanley пов'язують падіння цін з очікуваннями щодо посилення м'якої кредитно-грошової політики, яка, на їхню думку, була головною причиною зростання ринку у 2020 і 2021 роках. Після того як основні центробанки скоротять стимули, ризикові активи втратять важливу підтримку та стимули для зростання. Пікові значення біткоїна було досягнуто в березні 2021 року, через місяць після того, як у США було надруковано найбільшу кількість грошей у річному обчисленні.

У свіжому звіті МВФ містяться висновки про те, що кореляція між акціями та криптовалютами посилюється, а це створює ризики фінансовій стабільності країн, де дружньо ставляться до цифрових валют. Нагадаємо, голова ФРС Джером Пауелл заявив про плани подати звіт відомства за підсумками вивчення національної цифрової валюти найближчими тижнями.

Фондові активи США отримали підтримку після того, як грудневі дані про споживчі ціни збіглися з очікуваннями учасників ринку. Темпи інфляції прискорилися порівняно з листопадом і досягли найвищого значення майже за чотири десятиліття — 7% у річному обчисленні. Інвестори побоювалися, що цифри виявляться ще вищі, що мотивувало б ФРС до різкішого скорочення стимулів. Однак після виходу нових даних активності від регулятора очікують не раніше березня.

Представники Європейського агентства лікарських засобів попередили, що часті повторні щеплення від коронавірусу можуть негативно вплинути на імунну систему людей. Ідеться про бустерні дози кожні чотири місяці, які розглядають європейські країни в межах забезпечення додаткового захисту від «Омікрону». Агентство пропонує збільшити період між ін'єкціями та прив'язати їх до початку холодного сезону.

Аналітичне агентство Morningstar опублікувало дослідження, згідно з яким головними бенефіціарами розвитку сфери метавсесвітів стануть виробники напівпровідників. Метавсесвіти — це віртуальні світи, якими можна пересуватися, використовуючи гарнітури віртуальної реальності. Якщо напрям стане настільки масовий, як очікують представники промисловості, то адекватна робота цих світів потребуватиме величезної обчислювальної потужності для оброблення великих потоків даних у режимі реального часу. Натепер лідери розроблення метавсесвітів — Meta (колишній Facebook), Microsoft, Apple і Google. Китайський мегаполіс Шанхай вніс створення свого метавсесвіту у свій п'ятирічний план розвитку та збирається стимулювати застосування технології в громадських послугах, соціальних розвагах, промисловому виробництві та електронних іграх.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора