Фото: FrankundFrei/Pixabay
Світові фондові індекси летять вниз на тлі швидких темпів поширення коронавірусу, які загрожують повторним введенням повсюдного карантину.
У Франції та Німеччині вже встигли ввести обмеження для профілактики захворювання.
Французам буде дозволено залишати будинки не більш як на 1 годину, а поліціянти перевірятимуть наявність спеціальних документів, що виправдовують перебування на вулиці.
У Німеччині закриють бари, ресторани та театри, водночас магазини працюватимуть із суворими обмеженнями. В обох країнах поки вирішили залишити працювати школи.
Побоювання викликає й ситуація в США: кількість госпіталізацій за останній місяць зросла на 50%, а від пандемії померли 227 тис. американців — це більше, ніж у будь-якій країні світу.
Нервозність підсилюють наближення президентських виборів і відсутність прогресу щодо нових економічних стимулів, суперечки за якими тривають уже кілька місяців.
Акції найбільших американських технологічних компаній у середу подешевшали через дискусії в Сенаті щодо розділу 230 закону про етику у сфері комунікацій, який знімає з фірм відповідальність за контент, що розміщують користувачі.
Приводом для слухань стало обмеження доступу до статті, у якій міститься компромат на сім'ю кандидата в президенти Джо Байдена, з боку Facebook і Twitter.
Законом незадоволені не лише республіканці, а й демократи, які вважають, що соцмережі докладають недостатньо зусиль для протидії гендерній і расовій ненависті.
За таких умов зростає попит на долар як актив-притулок. Американець впевнено дорожчає проти таких інструментів, як-от євро, фунт, єна, але особливо сильно дістається валютам країн, що розвиваються.
Однією з найслабших валют наразі є турецька ліра, яка п'ятий день поспіль встановлює нові вартісні антирекорди.
Крім прагнень інвесторів збільшити запаси долара, негативний ефект надає неефективна кредитно-грошова політика та погіршення відносин з усіма основними партнерами країни.
Уперше з червня нафта марки Brent знизилася до позначки $38 за барель. На котирування негативно впливає невизначеність, пов'язана з виборами, і можливе падіння попиту в разі посилення карантинних заходів.
Додатковий ефект надають зростання запасів у США і відновлення бурової активності в Лівії після тривалого зупинення виробництва.
Тим часом А-95 на українських заправках і далі дорожчає: середній цінник у країні зріс на 55 копійок. Пов'язано це передусім із затяжним падінням курсу гривні — у жовтні вона подешевшала до долара ще на 0,54%.
Вартість нацвалюти має ключове значення для формування внутрішніх цін, адже імпортери змушені регулярно здійснювати обмінні операції для здійснення угод на закордонних майданчиках.
Зазвичай із моменту купівлі до транспортування на АЗС проходить приблизно три тижні, тож якщо ситуація на валютному ринку не зміниться, варто очікувати подальшого зростання роздрібних цін.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора