Рекорди COVID і ВВП США: найцікавіше чекайте в четвер

Іван Компан
фінансист, засновник First Kyiv Investment Club
Фото: Omni Matryx/Pixabay

Фото: Omni Matryx/Pixabay

Кількість хворих у світі сягає нових рекордів, і всі міркування про те, буде «друга хвиля» чи ні, уже не актуальні.

Продовження першої, другої, початок третьої — назвіть як хочете, але США, Європа та інші країни, де ладу дещо більше, починають знову вводити жорсткі обмеження аж до комендантської години й закриття місць масового скупчення народу.

Поки немає вакцини, це єдиний спосіб зберегти людські життя. Відмінний приклад цього Китай, який завдяки жорстким адміністративним заходам служить зразком боротьби з COVID-19. Тож із вірусом справи кепські, і, зрозуміло, це позначиться на темпах економічного зростання.

Telegram Logo

Зростання ВВП США в третьому кварталі, перший прогноз якого буде оприлюднено в четвер, обіцяє бути рекордним — на рівні 31,8%.

Звісно, це як порівняти з попереднім кварталом, коли падіння склало 31,4%. Зростання індивідуального споживання, активність на ринку нерухомості та пожвавлення роздрібних продажів стали основними чинниками, що забезпечили «відскік».

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Зі свого боку це стало можливим лише завдяки трильйонам доларів фінансових ін'єкцій.

Упродовж трьох місяців, навесні та влітку, безробітні американці отримували від уряду $600 на тиждень плюс одноразову допомогу в розмірі $1200 на людину. Звісно, це справило ефект на економіку та призвело до рекордів третього кварталу.

Як не парадоксально, але попри те, що дані про ВВП ще не оголошені, вони — уже історія й закладені в нинішні ціни на ринку цінних паперів.

Питання в тому, що далі? А далі невідомість, і, за оцінкою RBC Capital Markets, у четвертому кварталі зростання ВВП може перебувати в діапазоні від -7% до +7%. Чи то повінь, чи буде посуха...

Домовленості про новий пакет фінансової допомоги, попри всі обіцянки, досягнуто так і не було, а без нових трильйонів невизначеність і проблеми в економіці лише посилюватимуться.

Подивимося, якими будуть заяви щодо нового пакету цього тижня, але, на мою думку, час уже минув і тепер доведеться чекати виборів, а потім інавгурації, підживлюючи оптимізм надіями.

Сезон корпоративних результатів виходить на пік потужності. Цього тижня на нас чекають десятки звітів від відомих компаній, але кульмінацією стане четвер, коли про свої досягнення в третьому кварталі відзвітують Amazon, Alphabet, Facebook і Apple — усі ті, хто забезпечив фантастичне зростання ринку після березневого коронавірусного провалу.

Цікаво, якою буде реакція ринку зараз, коли

  • а) на носі вибори;
  • б) пакета допомоги немає;
  • в) кількість інфікованих зростає;
  • г) ціни недалекі від історичних максимумів;
  • д) держава планує хрестовий похід, звинувачуючи технологічні компанії в порушенні антимонопольного законодавства.

Судячи з усього, для того, щоби штовхнути ринок далі вгору, результати, а найголовніше прогнози компаній мають бути просто відмінними.


Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини