Кількість хворих у світі сягає нових рекордів, і всі міркування про те, буде «друга хвиля» чи ні, уже не актуальні.
Продовження першої, другої, початок третьої — назвіть як хочете, але США, Європа та інші країни, де ладу дещо більше, починають знову вводити жорсткі обмеження аж до комендантської години й закриття місць масового скупчення народу.
Поки немає вакцини, це єдиний спосіб зберегти людські життя. Відмінний приклад цього Китай, який завдяки жорстким адміністративним заходам служить зразком боротьби з COVID-19. Тож із вірусом справи кепські, і, зрозуміло, це позначиться на темпах економічного зростання.
Зростання ВВП США в третьому кварталі, перший прогноз якого буде оприлюднено в четвер, обіцяє бути рекордним — на рівні 31,8%.
Звісно, це як порівняти з попереднім кварталом, коли падіння склало 31,4%. Зростання індивідуального споживання, активність на ринку нерухомості та пожвавлення роздрібних продажів стали основними чинниками, що забезпечили «відскік».
Зі свого боку це стало можливим лише завдяки трильйонам доларів фінансових ін'єкцій.
Упродовж трьох місяців, навесні та влітку, безробітні американці отримували від уряду $600 на тиждень плюс одноразову допомогу в розмірі $1200 на людину. Звісно, це справило ефект на економіку та призвело до рекордів третього кварталу.
Як не парадоксально, але попри те, що дані про ВВП ще не оголошені, вони — уже історія й закладені в нинішні ціни на ринку цінних паперів.
Питання в тому, що далі? А далі невідомість, і, за оцінкою RBC Capital Markets, у четвертому кварталі зростання ВВП може перебувати в діапазоні від -7% до +7%. Чи то повінь, чи буде посуха...
Домовленості про новий пакет фінансової допомоги, попри всі обіцянки, досягнуто так і не було, а без нових трильйонів невизначеність і проблеми в економіці лише посилюватимуться.
Подивимося, якими будуть заяви щодо нового пакету цього тижня, але, на мою думку, час уже минув і тепер доведеться чекати виборів, а потім інавгурації, підживлюючи оптимізм надіями.
Сезон корпоративних результатів виходить на пік потужності. Цього тижня на нас чекають десятки звітів від відомих компаній, але кульмінацією стане четвер, коли про свої досягнення в третьому кварталі відзвітують Amazon, Alphabet, Facebook і Apple — усі ті, хто забезпечив фантастичне зростання ринку після березневого коронавірусного провалу.
Цікаво, якою буде реакція ринку зараз, коли
- а) на носі вибори;
- б) пакета допомоги немає;
- в) кількість інфікованих зростає;
- г) ціни недалекі від історичних максимумів;
- д) держава планує хрестовий похід, звинувачуючи технологічні компанії в порушенні антимонопольного законодавства.
Судячи з усього, для того, щоби штовхнути ринок далі вгору, результати, а найголовніше прогнози компаній мають бути просто відмінними.
Гарного всім тижня та вдалих інвестицій!
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора