Facebook Pixel

Огляд ринків. Що буде з довірою до ВООЗ та цінами на бензин в Україні

Максим Орищак
Аналітик компанії «Центр біржових технологій» (ЦБТ)

Основні події майбутнього тижня полягають у публікації традиційних даних щодо зміни індексу ділової активності виробничого сектора по всьому світу.

Зазвичай на початку місяця ми чекаємо реакцію ринку на новини з Китаю, який дає цей реліз в останній робочий день попереднього місяця.

Динаміка ділової активності і сектора послуг, і виробничого сектора очікується негативною. Саме через фактичні дані на валютній арені у світі, а також на фондовому ринку можуть початися розпродажі. Індекси знову просядуть.


Відзначимо, що зараз світова динаміка індексу долара США, фондових індексів дає підстави чекати зростання попиту на ризикові активи. У квітні після сильних розпродажів знаменитого американського S&P 500, а також DowJones, Nasdaq або німецького Dax і т. д. всі індекси відновилися більш ніж на 70%.

А ось азіатські активи отримали менше уваги з боку інвесторів. Але той факт, що повідомлень про випадки захворювання коронавірусом в Китаї та в Японії все менше, може стати приводом для повноцінного їх відновлення вже у травні. Йдеться про індекс Nikkei і т. д.

Як фактор ризику для інвестиційних настроїв на перший тиждень травня розглядаємо нові чутки, інформаційні спекуляції та міжнародні скандали на тлі коронавірусу. Наприкінці квітня президент США Дональд Трамп доручив американським спецслужбам розслідувати можливу змову Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Китаю.

На порядку денному той факт, ніби ВООЗ знала про існування лабораторій в китайському Ухані.

Якщо ситуацію стануть роздувати і в інформаційному полі буде багато повідомлень з недовірою на адресу ВООЗ, то це спричинить нові заворушення у світі щодо ділових партнерських відносин двох лідерів світового споживання всіх ресурсів. Тобто всі згадають торгові та валютні війни 2019 року.

Для золота поточне положення спекулятивних настроїв на початку травня обіцяє зростання ціни до 1740$ за тройську унцію та вище. Але варто відзначити, що населенню в Україні не варто гнатися за прибутком з огляду на прогнози зростання вартості тройської унції у світі.

Різниця між ціною покупки та продажу грама золота (або золотого злитку, або інвестиційної монети із золота) навряд чи перекриє зростання ціни найближчим часом. Це той фактор, який варто брати до уваги всім, хто хоче зайнятися інвестиціями на травневих святах.

Зазначимо, що 1 травня набула чинності нова домовленість країн ОПЕК+ щодо обсягів видобутку нафти. Цей фактор може стати причиною зростання ціни за барель Brent до 33$. Чи стане це приводом для того, щоб чекати зростання цін на бензин в Україні?

Ні, не стане. Як ми бачимо, низький попит на бензин через карантин штовхає ціни вниз четвертий місяць поспіль. Тільки за минулий тиждень в Україні середні ціни на бензин А-95, А-92 і на газ знизилися приблизно на 4%. Тож ціни на нафту у світі не загрожують інфляції в країні або вартості 1 л бензину.

Окремо варто звернути увагу на те, що зараз, на початку травня, є ризик побачити помірну девальвацію гривні. Але стрімких курсових коливань до 30 гривень за долар не чекаємо. Причина помірної девальвації – майбутні державні виплати за раніше взятими борговими зобов'язаннями.

У травні Україна повинна виплатити $1,1 млрд за єврооблігаціями 2015 року, а також близько $70 млн становить виплата за боргом МВФ.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора