Facebook Pixel

Дії США та аукціони Кабміну: огляд світових економічних новин

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Новини, пов'язані з коронавірусом і карантином, продовжують домінувати на ринках.

Держави активно борються з економічними наслідками епідемії й надають підтримку населенню та бізнесу.

США відзначилися більше за інших, а Україна продовжує проводити аукціони ОВДП.


Найбільше відзначилися в США: ФРС здійснює безпрецедентні вливання ліквідності в ринок, намагаючись усунути дефіцит доларів, що виник у березні.

QuoteЗа підсумками першого кварталу 2020 року ВВП США скоротився на 4,8%.

На купівлю проблемних активів минулого тижня було витрачено близько $210 млрд, завдяки чому баланс відомства досяг рекордно високої позначки — $6,6 трлн.

Такими темпами показник може перевищити $10 трлн, або 50% ВВП США вже до кінця року. Дії ФРС виявилися настільки масштабними, що змусили інші найбільші центробанки (ЄЦБ і Банк Японії) вживати екстрених заходів щодо спрощення фондування в євро та єнах, оскільки локальні фінансові організації перестали залучати капітал в національних валютах через вигідніші умови за доларовими позиками.

Варто також враховувати дії уряду США, який продовжує вживати стимулюючих заходів для реальної економіки. Днями було схвалено додатковий пакет допомоги в розмірі $484 млрд, внаслідок чого дефіцит бюджету країни за підсумками року може скласти близько $3,5 трлн.

Найімовірніше, найближчим часом Конгрес прийме рішення про підтримку влади в регіонах, які раніше не отримували грошей, у розмірі $500 млрд. Таким чином, дефіцит бюджету цілком здатний перевищити 20% ВВП країни.

Скільки часу буде потрібно провідній економіці світу на те, аби повернутися до докризових цифр, поки невідомо.

За підсумками першого кварталу 2020 року ВВП США скоротився на 4,8%. Карантин було введено лише в другій половині березня, отже, результати за підсумками другого кварталу мають виявитися ще гірше.

У США триває сезон корпоративних звітів — відзвітувати встигли вже більше половини емітентів, з яких лише 65% змогли показати фінансові результати кращі за ті, що прогнозували аналітики. Ця цифра є найнижчою за останні 10 років.

В Європі та Японії це співвідношення наближається до 50%. Близько 90% усіх компаній відкликали прогнози щодо прибутку на наступні періоди, що свідчить про вкрай песимістичні очікування щодо другого кварталу.

QuoteІнвестори зберігають обережність і готові давати в борг тільки в обмін на високі відсотки.

За таких умов чекати на істотне зростання інтересу до активів інших країн, особливо країн, що розвиваються, не варто.

Ще однією перешкодою для відновлення світових активів залишаються проблеми на нафтовому ринку. Міненерго США відзвітувало про зростання запасів сировини в країні на 9 млн барелів, що було позитивно сприйнято інвесторами, адже експерти очікували збільшення обсягів на 9,8 млн барелів.

Однак сильного відскоку цін навряд чи варто очікувати: згідно з прогнозами Morgan Stanley, світовий попит на нафту відновиться до рівня 2019 року лише в четвертому кварталі 2021 року, коли країни остаточно скасують карантинні заходи.


Попри напруженість Мінфін України вирішив провести аукціони ОВДП, за підсумками яких вдалося залучити майже 10 млрд грн.

Проте умови виявилися трохи гірші за попередні розміщення від 3 березня — цього разу середньозважена ставка за гривневими облігаціями становила 11,24% проти 9,9% минулого місяця.

Інвестори зберігають обережність і готові давати в борг тільки в обмін на високі відсотки. Торговельні обсяги гривні істотно впали, як і попит на ОВДП, внаслідок чого спостерігається відносне затишшя.

Різкі зміни курсу поки не плануються — для позитиву потрібно дочекатися скасування карантину, тимчасом свіжі негативні новини поки відсутні. Найімовірніше, курс продовжить рух в діапазоні 26,9-27,4 за долар.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора