Поточного тижня важливість збереже ситуація в Білорусі та реакція світової спільноти на ці події. Розпочнеться також новий раунд переговорів між ЄС та Великою Британією щодо торговельної угоди.
Ключові міністри ОПЕК+ планують обговорити стратегію, що разом з експірацією ф'ючерсів по WTI може збільшити волатильність на ринку енергоресурсів.
Чекаємо на протокол липневого засідання ФРС США. Також відбудеться реліз протоколу липневого засідання Європейського центробанку. А Китай фокусує світ на ідеї, що безпрецедентне стимулювання з боку ФРС може спровокувати нову світову фінансову кризу.
Ситуація в Білорусі не чинить прямого тиску на економіку України. Загалом цього року товарообіг між країнами падав (з січня по травень — 22,8%, як порівняти з торішніми показниками).
Частково ситуація є обумовленою коронавірусом, а частково — загальною політикою влади. За останні два роки частка білоруського дизпалива у балансі українського ринку знизилася з 43% до 30% і продовжує падати.
Тобто політичні ризики в Україні враховували вже давно. Зараз настав кризовий період у Білорусі, отже, товарообіг знижуватиметься й надалі.
Більшого тиску у зв'язку з наявним конфліктом усередині країни на Україну поки не очікуємо.
Холодна війна між Китаєм та Америкою зберігається, але посилення ефекту для світу варто чекати тільки після виборів президента США восени цього року. Поки що сильних коливань на валютному та фондовому ринку не очікується.
Зазначимо, що політика пом'якшення економіки, яку проводять США, знижує довіру до долара й підриває основи світової фінансової стабільності.
Але це є логічною відповіддю на дії світових ЦБ щодо позбавлення від американської валюти у своїх ЗВР.
Зазначимо, що легкий доступ до фінансування може спровокувати повернення фінансових проблем, пов'язаних з безвідповідальною поведінкою позичальників, а це означає, що Китаю слід готуватися до зростання кількості поганих активів.
Для розуміння проблеми варто пригадати 2008 рік і банківську кризу того часу.
Загалом цього тижня курс гривні щодо євро та долара буде стабільним.
Зовнішньополітичні ризики стануть вагомими вже восени. Для золота намітилася корекція до $1,8 тис. за тройську унцію, поточного тижня можуть протестувати $2 тис., а потім піти на зниження.
Тож інвесторам поки не варто накопичувати покупки в золоті. Для нафти матиме вагу динаміка долара США після публікації протоколу липневого засідання ФРС США.
Тобто основну волатильність чекаємо після середи. Цілі зростання Brent до $46,6-47 за барель залишаються актуальними.
Для гривні волатильність намітиться до 20 серпня, а в перші дні тижня чекаємо на стабільність за підтримки експортерів, які продають долар під сплату квартальних податків.
Останній день розрахунку з бюджетом — 19 серпня. Діапазон коливання курсу гривні складе 0,5-0,6 грн.
Коронавірус як фактор впливу на настрої інвесторів по всьому світу зберігає свою актуальність.
Кризу не пройдено, просто наразі в інформаційному полі про неї стали менше говорити, адже умов жорсткого карантину вже ніхто не дотримується.
Нова Зеландія відклала національні вибори на чотири тижні через побоювання з приводу спалаху коронавірусу. Гонконг на тиждень продовжив заходи соціального дистанціювання.
Італія та Іспанія наказали закритися нічним клубам, а Агентство громадської охорони здоров'я Франції попередило, що всі показники COVID-19 у країні мають тенденцію до зростання.
Сінгапур оголосив про додаткові фіскальні стимули у розмірі $5,8 млрд, щоб пом'якшити економічні наслідки пандемії. Кількість загиблих у США перевищила одну тисячу осіб п'ятий день поспіль, проте кількість випадків захворювання знизилася.
В Австралії був найбільш смертоносний день, а кількість загиблих в Індії перевищила 50 тис. осіб. Група інфекцій з гігантських церков у Південній Кореї породжує побоювання, що країна знову може стати гарячою точкою.
В Україні станом на 15 серпня приріст підтверджених заражень коронавірусом склав 1847 випадків — найбільший стрибок з моменту проникнення інфекції в країну.
За офіційними даними, тотально інфіковані 89 719 осіб, у регіональному розрізі попереду Львівська область (11 824), Київ (10 392) та Чернівецька область (7434).
Чи є в інвестиційного світу реакція на ситуацію з коронавірусом? Зараз реакції немає — захисні золото, єна, франк не зростають. Індекси США перебувають на максимальних рівнях з прицілом на нове зростання.
А ось нафта може дещо подешевшати, адже нафтотрейдери розуміють перспективи зниження попиту на цей актив.
Однак у будь-який момент коментарі щодо темпів видобутку у світі, рівнів запасів, бурових установок у США, що працюють, можуть стати драйвером для підвищення вартості Brent і WTI.
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора