Facebook Pixel

Легальний гемблінг та збереження робочих місць: складно, але реально

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну вплинуло на всі сфери життя українців. Суттєво змінилися й умови ведення бізнесу. На жаль, багато підприємств в Україні були вимушені повністю або частково припинити свою роботу через війну.

Певною мірою позначились на роботі всіх без винятку компаній три хвилі мобілізації до лав ЗСУ та переміщення вимушених переселенців як за кордони країни, так і в інші регіони України. Через це виник дефіцит кадрів у одних регіонах та надлишок робочої сили в інших.

Усі ці обставини зумовили потребу у швидкій переорієнтації бізнесу на роботу в умовах нестабільної пропозиції робочої сили. Саме тому питання збереження професійних кадрів стає одним із першочергових завдань для будь-якої вітчизняної компанії.

Легальні організатори азартних ігор в Україні, і онлайн, і наземні, докладають багато зусиль для збереження робочих місць, використовуючи для цього всі можливості – як внутрішні, так і надані державою. Зокрема, парламент та уряд дозволили підприємствам у період дії особливого правового режиму воєнного часу зберігати за найманими працівниками робочі місця на умовах так званого простою.

За умов воєнного стану серед причин простою можуть бути не лише активні бойові дії в регіоні, а ще й:

  • брак замовлень, втрата ринків збуту;
  • відключення електроенергії, води, газу, опалення;
  • вихід з ладу обладнання, яке неможливо відремонтувати через брак комплектуючих чи потрібних спеціалістів;
  • масова евакуація/виїзд працівників.

Безумовно, компанії не завжди говорять про внутрішні зміни публічно, але можу сказати, що члени UGC роблять все можливе для збереження складу співробітників, хоча буває по-різному. Публічно можу оперувати лише оприлюдненою інформацією.

Наприклад, у компанії Pin-UP, незважаючи на війну, зберегли робочі місця та навіть відкрили офіс у Польщі. Це вкотре доводить, що українці хочуть і спроможні підкорювати нові ринки, аби більше допомагати своїй країні.

А Parimatch у партнерстві з ПРООН в Україні, Jooble та Happy Monday запустили проєкт Give a Job for UA («Дайте роботу українцям»). Ініціатива спрямована на допомогу українцям із працевлаштуванням та закликає бізнеси з усього світу підтримати Україну, приймаючи на роботу її громадян.

Вакансії для українців будуть безплатно розміщені на платформах пошуку роботи Jooble та Happy Monday. Окрім того, в компанії переглянули перелік соціальної допомоги, додали компенсацію за оренду житла тим, хто був вимушений залишити свій дім, і компенсацію переїзду Україною та за кордоном. Співробітників, які вирішили вступити до лав ЗСУ та ТрО, забезпечили військовою амуніцією першої необхідності.

А нещодавно ліцензований організатор гемблінгу Cosmolot навіть отримав подяку від Міністерства оборони України за допомогу фронту!

З початку війни компанія:

  • перерахувала близько 2,1 млн грн для потреб ЗСУ;
  • передала окремому розвідувальному батальйону п’ять професійних коптерів та два тепловізори, що наразі допомагають нашим захисникам і захисницям зони бойових дій;
  • придбала для канівської територіальної оборони 16 рацій;
  • запустила інтерактивний портал для допомоги Збройним силам України та збирає донати, щоб разом чинити опір.

Так, збереження робочих місць у компанії Cosmolot дозволило її співробітникам спрямувати близько 120 тис. грн на волонтерський проєкт, що відшиває плитоноски, закуповує бронежилети та тактичне спорядження для воїнів ЗСУ, допомагає постраждалим родинам із дітьми у Київській області.

Тому ще раз хочу наголосити: легальні гемблінгові компанії, більшість з яких є членами UGC, від самого початку війни й дотепер піклуються про власних працівників та допомагають державі боротися з агресором, попри всі труднощі роботи під час війни.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]