Facebook Pixel

Ігнорування російського ринку – новий тренд світового гемблінгу

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Війна росії проти України порушила плани мільйонів людей та очікування бізнесу щодо зростання світової економіки. Втрат зазнали представники всіх верств населення у всьому світі та всі без винятку сфери економіки.

Найбільш постраждав від російської агресії українській бізнес. За оцінками Мінекономіки, цього року падіння ВВП може сягнути 45%.

Не оминула ця участь і вітчизняний ринок легальних азартних ігор, який теж зазнав суттєвих змін та певних скорочень. Війна позначилась і на міжнародних зв’язках нашої асоціації. Торік Всеукраїнська Рада Гемблінгу (Ukrainian Gambling Council – UGC) брала участь у багатьох поважних і представницьких заходах міжнародного рівня.

Зі свого боку я, як заступниця голови UGC з комунікаційних питань, вела багато переговорів, щоб наша асоціація була представлена цьогоріч на ICE в Лондоні.

Війна росії проти України внесла корективи у нашу роботи. На жаль, наше представництво UGC у Лондоні 12-14 квітня 2022 року стало неможливим. І це досить прикро, бо ця виставка має не лише комерційний контекст для пошуку партнерів гемблінгових компаній, але і великий ціннісний аспект для всього світового грального бізнесу.

Прикладом такого ціннісного аспекту ICE у Лондоні є виступ голови Британського регулятора, у якому чітко сказано, що регулювання гемблінгу має гарантувати більшу безпеку для гравців як у самій Великобританії, так і у світі загалом.

Зокрема, у своїй вступній промові виконавчий директор Комісії з азартних ігор Великобританії Ендрю Родс закликав регулюючі органи різних країн до більш тісної транскордонної співпраці, щоб краще захистити громадськість, оскільки впливові транснаціональні корпорації набувають все більшої частки на світовому ринку азартних ігор.

Голова Британського регулятора торкнувся і проблем, пов'язаних зі структурою власності глобальних технологічних та гемблінгових компаній, а також небезпеки використання сучасних фінансових інструментів на ринку азартних ігор, до яких належать:

  • заборона азартних ігор із використанням кредитних карток;
  • посилення захисту для великих клієнтів та введення GAMSTOP в обов'язковому порядку.

Також Родс сказав, що треба зробити більше, аби врахувати зростання нових продуктів, які можна було б вважати частиною екосистеми азартних ігор, таких як криптовалюта та NFT.

Окрім того, він акцентував увагу на тому, що політика цінностей та солідарності посилилася в Великобританії після вторгнення росії в Україну.

Тож Британський регулятор неодноразово наполягав на тому, щоб ліцензовані компанії були більш обережними у своїй роботі з російським ринком чи споживачами щодо фінансового моніторингу ризиків, пов'язаних із фінансуванням тероризму.

Quote«Співпраця між національними регуляторами може призвести до спільних розслідувань та спільних дій проти операторів, які не відповідають стандартам регульованих ринків гемблінгу. На всіх ринках, у різних юрисдикціях, у різних культурах співпраця має стати ключовим інструментом у нашій роботі, щоб зробити азартні ігри більш чесними та безпечними для споживачів у всьому світі», – наголосив Ендрю Родс.

Захід продовжує активно ізолювати російську економіку від світової, зокрема й у сфері гемблінгу. Тому легальним операторам ринку азартних ігор варто пам’ятати про небезпеки та ризики, яки на них очікують у разі продовження роботи на російському ринку.

На жаль, через воєнні дії і відсутність представництва UGC на цьогорічному ICE у Лондоні, ми не змогли донести позицію нашої асоціації, яка об’єднує близько 80% легального гемблінгу України, щодо прихильності до загальнолюдських цінностей, які сповідує весь цивілізований світ. Сподіваюсь, що наступного разу UGC матиме можливість представляти Україну на такому поважному заході світового рівня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]