Facebook Pixel

Зростання економіки в тилу допомагає перемозі на фронті

Вікторія Закревська
Заступниця голови Ukrainian Gambling Council з комунікаційних питань

Збройні сили України та війська територіальної оборони вичавили ворога з Київської області, зняли облогу Чернігова, звільнили від окупантів Сумщину та перейшли до контрнаступу на півдні країни. На звільнених територіях поступово відновлюються інженерна інфраструктура, автомобільні та залізничні шляхи. Активні бойові дії перенесено на схід, до кордонів Запорізької області та на Херсонщину.

Поступово й бізнес повертається до більш-менш нормальної роботи, наскільки це можливо в умовах воєнного часу. Влада зі свого боку має прискорити цей процес. Нещодавно у своєму відеозверненні президент України Володимир Зеленський зазначив:

Quote«На вулицях міст має з'явитися життя. Там, де дозволяє безпека. Там, де це можуть забезпечити люди. Аптека, торгівля, будь-який бізнес, які можуть просто працювати сьогодні. Щоб країна жила. Щоб уже розпочиналося відновлення України. І це залежить від кожного з нас, від кожного здатного працювати».

Натомість бізнес, який і далі працює, робить усе від нього залежне, щоб підтримати армію й допомогти державі з розв'язанням гуманітарних проблем. У цьому процесі єднаються й державні компанії, і приватні підприємства. Так, «Укрзалізниця» та «Укрпошта» працюють над евакуацією комерційних компаній із зон активних бойових дій до тилових областей, і там уже починається активне розгортання роботи на новому місці.

А ті компанії, що не припиняли свою роботу навіть у найтяжчі часи перших днів масштабного вторгнення російських військ в Україну, і далі допомагають боротися з ворогом.

До таких, безумовно, належать і ліцензійні організатори гемблінгу в Україні, які від початку війни спрямовують суттєві кошти на рахунки ВСУ та спеціалізований гуманітарний спецрахунок Національного банку України. Але цим діяльність легальних організаторів азартних ігор у царині допомоги державі не обмежується.

Певні гральні компанії ведуть роботу над створенням механізмів для забезпечення робочими місцями українських біженців, які залишили країну через війну. Прикладом такого механізму може слугувати ініціатива Give a job for UA.

Організаторами проєкту виступили Global Compact Network Ukraine/ Глобальний договір ООН в Україні, Parimatch Ukraine, Jooble та Happy Monday. Очевидно, що забезпечення українців роботою допоможе нашій державі й економічно: розв'язуватимуться соціально-економічні проблеми самих біженців, ці громадяни також зможуть допомагати своїй державі фінансово.

Громадянам України властивий високий рівень професіоналізму в багатьох сферах, тому такі проєкти мають не лише гуманітарний характер, а й несуть бенефіти глобальним компаніям, які найматимуть українських біженців на роботу:

  • компенсування наявного дефіциту робочої сили (офлайн, онлайн, тимчасова або сезонна зайнятість);
  • доступ до великого кадрового резерву;
  • репутація відповідального роботодавця тощо.

Іншим напрямком відновлення економіки та відродження роботи легального гемблінгу можуть слугувати фінансові перерахування від азартних ігор або благодійних турнірів на користь держави.

Зрозуміло, що під час війни гральний трафік в Україні впав, але однаково є певна кількість людей, які грають і далі. І саме тому ліцензовані гемблінг-організатори знаходять нові маркетингові рішення щодо можливостей наповнення бюджету армії.

Так, наприклад, з початку квітня легальний гральний бренд Slots City за кожен успішний депозит казино тепер переказує 10 грн на допомогу країні: до благодійного фонду «Повернися живим», на потреби ТрО та гуманітарну допомогу.

Бренд PokerMatch тиждень тому провів уже третій благодійний турнір із покеру – Victory Cup, усі кошти від якого підуть на гуманітарну допомогу українцям, постраждалим унаслідок війни. На двох попередніх турнірах PokerMatch у рамках турнірів Victory Cup було зібрано 366,6 тис. грн!

Ще один ліцензійний оператор онлайн-гемблінгу – GGPoker — заявив, що починаючи з квітня цього року всі кошти, зібрані на благодійних турнірах і акціях від GGPoker, надходитимуть безпосередньо на спецрахунок НБУ для гуманітарної допомоги.

Вкотре хочу наголосити: азартні ігри – це невіддільна частина індустрії сфери розваг, але навіть такий розважальний бізнес може служити державі та завдяки відновленню своєї роботи збирати на міжнародних турнірах і національній грі кошти на потреби української армії та вимушених переселенців.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]