Facebook Pixel

Економічні підсумки тижня: турбулентність на світових майданчиках через війну Росії з Україною

Сергій Родлер
Аналітик TeleTrade

Обстановка на світових майданчиках продовжує залишатися вкрай напруженою через геополітичну напруженість. Не варто забувати, що про проблеми у світовій економіці говорили задовго до 24 лютого, водночас розв'язана економічна війна суттєво погіршила настрої інвесторів. І не без причин. Адже щоразу, коли вартість нафти злітала вдвічі в такий короткий проміжок часу, відбувалися серйозні кризи: 1974-го, 1980-го, 2008-го.

Нафтопродукти — основні товари, від яких залежать буквально всі галузі та індустрії, внаслідок чого учасники ринку вже тепер готуються до різноманітних шоків, зокрема виражених у прискоренні темпів зростання споживчих цін.

Саме тому заборона на імпорт російської нафти з боку США була сприйнята інвесторами досить гостро, незважаючи на те, що компанії з РФ не відіграють важливої ролі на американському ринку, вони радше заповнюють нішу, що утворилася після ембарго венесуельської сировини. До санкцій на свою адресу Венесуела постачала США важку нафту і тепер очевидно сподівається на відновлення відносин. Президент республіки Ніколас Мадуро заявив, що готовий наростити видобуток удвічі, до 2 млн барелів на добу, і продавати нафту та газ США. Тим часом з початку тижня барель марки Brent подешевшав на 5% до 116 доларів, і це все ще найвищий показник із 2012 року. У певні моменти котирування досягали $130 за барель, а відкотилися від цієї позначки вони на тлі позитивних очікувань щодо переговорів дипломатів України та РФ у Туреччині. Очевидно, зустріч виявилася непродуктивною, отже є всі шанси на відновлення зростання.

Інвестори дуже уважно стежать за заявами як українських, так і російських політичних діячів. Зокрема, з оптимізмом були зустрінуті слова Зеленського про готовність до пошуку компромісних рішень та його охолодження до питання прийняття країни в НАТО, а також запевнення МЗС РФ, де заявили, що не збираються скидати українського президента, хоча ще два тижні тому йшлося про «денацифікацію».

Серед інших шоків світової економіки варто відзначити ситуацію з нікелем: торги продовжують залишатися закритими на майданчиках у Шанхаї та Лондоні, оскільки через різке зростання котирувань китайський виробник металу втратив близько 8 млрд доларів за своїми короткими позиціями, відкритими для захисту від можливого падіння ціни. На Лондонській біржі поспішили скасувати деякі угоди, укладені цього тижня, оскільки їх виконання може загрожувати «життєздатності деяких членів». У центрі уваги нині й автовиробники, які також відчувають негативний ефект ситуації з нікелем.

Згідно з останніми даними, безробіття в державах Організації економічного співробітництва та розвитку становило 5,3% у січні, і це мінімальна цифра з лютого 2020 року. Кількість безробітних у звітному місяці знизилася на 50 тис. і становила 35,8 млн осіб, що все ще на 300 тис. вище за докоронавірусний рівень.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора