Facebook Pixel

Ціни на новобудови в Києві знизилися вперше за три місяці: пояснюємо чому

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості

Березень 2021 року обіцяє стати незабутнім для українського ринку первинної нерухомості: запустилася програма іпотеки під 7% — уже навіть видали перші кредити на житло, девелопери готуються анонсувати нові проєкти, а для інвесторів у житло обіцяють передбачити механізм захисту в новому законопроєкті № 5071.

Поки все це, крім іпотеки, переважно мрії та прагнення, і навіть кредитування житла, поки не стане на рейки, навряд чи зуміє цього року суттєво збільшити обсяги попиту. Українцям потрібен час, щоб усе як слід вивчити, звикнути й повірити в дієвість програми.

Тим часом середня вартість квадратного метра вперше за останні три місяці вирішила несуттєво, але все-таки відкотитися назад. Середня ціна квадратного метра станом на початок березня 2021 року становить 27,7 тис. грн/кв. м, що на 1,07%, або 300 грн, менше, ніж попереднього місяця. А от доларова вартість трохи додала в ціні — $10, або 1,01%.

Зрозуміло, основна причина криється в курсових коливаннях, які ми спостерігали впродовж місяця, а також у старті декількох проєктів із цінової категорії мас-маркету, які до початку продажів підійшли з низькими цінами.

Це начебто розумно щодо тактики з огляду на те, що на війні за покупця всі засоби є хорошими, але це повний абсурд із погляду стратегії, бо виграє саме той девелопер, який зможе запропонувати цінність і персоналізований продукт — середовище для життя.

Квартири в новобудовах залежно від класу проєкту впродовж місяця продемонстрували різноспрямовану динаміку. Так, «економ», «комфорт» і «еліт» пішли вгору, а «бізнес», навпаки, знизився в ціні. Він втратив у середньому 200 грн, або 0,5%, опустившись до 42,5 тис. грн/кв. м.

Житло економсегмента зросло в ціні на 500 грн, або 2,4% — до 21 тис. грн/кв. м, комфорт-клас — на 100 грн, або 0,4% — до 23,4 тис. грн, еліт — на 3,5 тис. грн, або 5,2% — до 70,4 тис. грн/кв. м.

Не полінуюся нагадати, що середня вартість — це лише вектор розуміння цінової динаміки на ринку первинної нерухомості Києва, адже ціноутворення в кожному проєкті залежить від багатьох чинників, зокрема локації, концепції, благоустрою, архітектурного проєкту та матеріалів, що використовуються, функціоналу простору та території, а також фінансової моделі девелопера, юридичної чистоти будівництва, динаміки на майданчику.

З огляду на кожен із цих чинників раджу під час вибору житла в новобудові скласти дорожню карту і пройтися як слід за кожним із пунктів, включно з юридичним аналізом і дослідженням минулого досвіду девелопера.

Від самого початку не зайвим також буде добре розпитати себе, для чого та з якою метою ви купуєте цю квартиру, та візуалізувати оптимальний життєвий простір, щоб не придбати кота в мішку.

Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора