Facebook Pixel

Як змінюється попит на квартирографію ЖК через пандемію

Вікторія Берещак
оглядачка ринку нерухомості
Фото: Pixabay

Фото: Pixabay

Якщо ще років чотири тому ринок переживав епоху смарт-планувань, то COVID-19 нагадав, чому так важлива комфортна площа квартири та достатня кількість простору. Малометражне житло поступилося місцем додатковим зонам у квартирі. Розповідаю, як змінюються уподобання покупців до житла на первинному ринку.


Комфортна для життя квадратура, як стало зрозуміло в період карантину, це 45 м2 і більше. Щоб була можливість розмістити робочу зону, місця для відпочинку, лаунж, а також не порушувати кордони один одного. Тому ходовою квадратурою в розрізі однокімнатних квартир стали 45-50 м2, двокімнатних — 55-65 м2, трикімнатних — 75 м2 і вище.

Купують такі площі і для себе, і в інвестиційних цілях, тому що загнати орендаря в собачу будку вже не вийде. Важливе, звичайно, й наповнення функціями суспільного простору ЖК, і сервісна складова, і підвищений рівень комфорту місць загального користування.

Telegram Logo

Балконам дали право на життя, а тераси стали користуватися більшою популярністю, ніж раніше. Покупець шукає квартири, де балкон або тераса зможуть виконувати роль додаткової функціональної зони — робочої, обідньої, дозвільної.

Жодних складів мотлоху, всі речі тепер шукають новий притулок, а забудовники фіксують зростання попиту на покупку комор. Площа комори буває від 2 до 10-15 м2. Ходовими стають комори в 4-8 м2.

Два санвузли — вже не примха, а вимушена необхідність. Коли в квартирі вся сім'я, дуже зручно мати дві ванні кімнати. Усвідомлення прийшло в карантин, тому забудовники, які подбали в своїх проєктах про двушки й трійки з додатковими санвузлами, зараз у помітному виграші. Зазвичай площа більшого санвузла близько 4-5 м2, меншого — близько 2. Цього більш, ніж достатньо.

Гардеробні використовують за призначенням і під кабінет. Кому як заманеться, але наявність такої зони стає додатковим плюсом планування, на який звертає увагу покупець.

Спальні кімнати намагаються використовувати за призначенням як зону відпочинку, тому увагу привертають достатньо просторі вітальні. Вони можуть бути з'єднані з кухнею, але не обов'язково.

Тут попит поділився: одні вибирають окрему простору кухню, інші готові розглянути кухні-вітальні в 15-17 м2 як варіант.

Зайві кути квартири не приймаються під жодним соусом, якщо це нефункціональний, порожній простір, який не можна примусити на себе працювати. Людина стала ще більше часу проводити вдома, тому звертає увагу на якість побуту, який має. Звідси підвищений запит на ергономіку та високий функціонал.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора

Коментарі

Всі новини