Два дні тому всі запитували: чи буде війна й коли?
Нині найчастіше ставлять інше питання: чи минула загроза війни?
Відповідь перша: не вірте інформації про дати й час початку війни. Можете сміливо укладати парі, що саме в цей час і в цю заявлену дату ніяка війна не почнеться (хоча це не означає відсутність ризиків війни).
Уся подібна інформація (про дати й час початку війни) пояснюється низкою причин. Це може бути превентивна інформаційна спецоперація, щоб запобігти реальним планам початку військових дій (можливо, саме так діють американці). Хоча також не виключено, що інформаційна та емоційна напруга цілеспрямовано підтримується на високому рівні з огляду на егоїстичні інтереси глобальних політичних гравців. Ну і, звісно, дуже помітні істеричний хайп і «клікбейтоманія» на темі війни багатьох міжнародних ЗМІ (і якби тільки таблоїдів, а то й шановні мас-медіа забруднилися поширенням сумнівних і навіть провокаційних повідомлень). Гонитва за сенсацією та яскравими заголовками роблять свою брудну справу. Рівень нашої довіри до багатьох міжнародних ЗМІ після останніх подій явно знизиться.
Відповідь на друге питання: розслаблятися зарано. Заяви російських керівників про нібито відведення військ прозвучали, але фактично вони поки що не підтверджуються. Не виключено й обманний маневр, і банальні пересування російських військ уздовж нашого кордону. Нарешті, нагадаю, що за останній рік ми вже неодноразово спостерігали коливання чисельності російських військ на нашому кордоні. Після деякого зниження концентрації російських військ на кордоні з Україною відбувалася чергова ескалація російської загрози на наших рубежах. З дуже високою ймовірністю це може відбуватися й далі. До того ж на наших кордонах стабільно зосереджено десятки тисяч російських військових і велика кількість сучасного озброєння.
Можливо, нинішня напруга через якийсь час спаде. Але російська військова загроза Україні є стабільною з 2014 року, а відтепер підвищена концентрація російських військ на нашому кордоні може закріпитися на регулярній основі.
Путін, який навмисне спричинив нинішню кризу навколо України, поводиться як геополітичний Хічкок. Він спровокував очікування війни Росії проти України. Він підтримує цей «саспенс» (англ. suspense) — підвищене почуття тривоги, прагне викликати паніку в об'єктів своєї психічної атаки. На жаль, у деяких західних колег і західних ЗМІ панічну реакцію він точно викликав. У мене таке відчуття, що кремлівський імператор найбільший кайф ловить саме від цього. Через те нагадаю висловлювання президента США Франкліна Рузвельта: «Нам нічого боятися крім страху». Тому не варто робити таких подарунків Путіну й підживлювати в такий спосіб його хворобливе демонічне его.
Наша (й України, і Заходу) стійкість і рішучість – головна зброя у «війні нервів», розв'язаній Путіним.
Текст опубліковано за згодою автора
Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора