Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.
Наростає конфлікт між віцепрем'єром з питань промислової політики Олегом Уруським і в.о. голови Державного космічного агентства Михайлом Левом.
«Лев звільнив главу «Арсеналу», який пропрацював на заводі 17 років, і голову «Наукового центру точного машинобудування», який пропрацював 10 років», — розповів співрозмовник у фракції «Слуга народу».
За його словами, Лев нібито встановив факти тіньової приватизації та незаконного відчуження земель та об'єктів, що належать підприємствам. Особливо його вразили дії голови «Арсеналу», який роздав без конкурсу за невеликі гроші безліч приміщень заводу, зокрема, під Kyiv Food Market і офісний центр Creative States.
«Закінчилося все це тим, що звільнені керівники підприємств, які роздавали свої активи, знайшли підтримку в Олега Уруського. Водночас Лев заручився підтримкою голови комітету Верховної Ради з питань економічної політики Дмитра Наталухи. Сьогодні між ними наростає серйозний конфлікт», — сказав співрозмовник видання.
Друга новина стосується заводу «Мотор Січ». Як розповіло джерело в Офісі президента, слідом за введенням санкцій проти китайської Skyrizon, яка володіє 56% підприємства, також можуть бути вжиті заходи й особисто проти підприємця Олександра Ярославського, який виступив партнером китайської сторони в угоді.
«Ярославського вже попередили, що слідом за китайцями під санкції може потрапити персонально він», — говорить джерело.
Щодо В'ячеслава Богуслаєва, то він уже не радий, що взагалі зв'язався з китайцями і втрапив, м'яко кажучи, у неприємну ситуацію, зазначає співрозмовник .
«Він уже заявив, що не проти все відмотати назад. Зараз сторони вирішують, як вийти із ситуації, що склалася. Єдиний, хто все ще думає, що санкції нічого не означають, — це сам Ярославський. Його, схоже, не зупинили навіть погрози персональних санкцій проти нього особисто», — пояснив він.
Переговори між Мінфіном і Міжнародним валютним фондом зависли.
Фонд виставив безліч нових серйозних вимог до України, одна з яких — проведення аудиту витрат фонду з боротьби з COVID-19, який наповнювався МВФ, говорить джерело в Офісі президента.
Такий аудит зробить очевидним нецільове використання коштів, призначених для боротьби з епідемією, на будівництво доріг.
Самим проєктом дорожнього будівництва, за словами співрозмовника, керував помічник президента Сергій Шефір.