Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: хто стане главою БЕБ і що буде з Вітренком

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page

Як завжди, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.

Як розповіло The Page джерело у фракції «Слуга народу», віцепрем'єр Олексій Любченко й міністр фінансів Сергій Марченко вступили в протистояння з главою Національного банку Кирилом Шевченком.

Quote«Сьогодні склалася унікальна ситуація, коли глава комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, віцепрем'єр Олексій Любченко і міністр фінансів Сергій Марченко діють заодно і виступають одним фронтом. Їхня мета — збільшити державні витрати, зокрема через кредитування економіки державними банками. Водночас держбанки планують накачати грошима коштом держпозик», — пояснив співрозмовник.

Керівництво НБУ не хоче брати участь у цій програмі, оскільки вона розганяє інфляцію.

Quote«Мета Нацбанку — зберегти інфляцію в межах прийнятних цифр. Крім того, занадто висока інфляція з'їдає відсотки приватних банків, які ті заробляють від куплених ОВДП. Маємо явний конфлікт інтересів», — заявив співрозмовник видання.

За його словами, цей конфлікт уже вилився в те, що в НБУ підтримали звернення міжнародних банків із вимогою згорнути програму пільгового кредитування «5-7-9». Зі свого боку в Кабміні виступають за збереження програми.

Джерело в «Слузі народу» також пояснило, що в планах тріо Гетманцев-Любченко-Марченко — посилення фіскалізації, контролю над доходами й витратами громадян.

Quote«Це другий напрямок наповнення бюджету, де в найближчі пів року всіх резидентів країни очікує багато неприємних сюрпризів», — зазначило джерело.

Як розповів співрозмовник The Page в Офісі президента, найімовірнішим претендентом на посаду глави Бюро економічної безпеки є очільник Державної фіскальної служби (ДФС) Вадим Мельник.

Quote«Головним ініціатором призначення Мельника виступає Андрій Єрмак. Станом на сьогодні він пройшов перевірку МВС, і з ним принципово згодні західні донори», — повідомив співрозмовник видання.

Після розпорядження НАЗК і рішення Апеляційного суду про необхідність змінити главу «Нафтогазу» Юрія Вітренка Кабмін має розпочати процедуру звільнення останнього. Але, як заявило джерело в Міненерго, Кабмін вирішив хоч би що зберегти за ним посаду.

Quote«Річ у тім, що Вітренко принципово готовий йти назустріч уряду в питанні утримання тарифів на газ для населення та ТКЕ. Тому уряд шукає можливість зберегти главу компанії у будь-який спосіб», — пояснив співрозмовник у Міненерго.

Утім, проти Вітренка грає зовнішньополітична ситуація. Так, на «Кримську платформу» Володимира Зеленського разом із міністром транспорту США Пітом Буттіджеджем приїде Амос Хохштайн, колишній член наглядової ради «Нафтогазу», який зараз є відповідальним за «Північний потік — 2» у США.

Quote«Хохштайн, коли йшов із «Нафтогазу», заявив, що зміна керівництва компанії пов'язана з корупцією, і назвав її незаконною. На «Кримській платформі» він обговорюватиме, що варто зробити Україні для збереження обсягів транзиту з Росії, а також подальший план дій. Хохштайн уже заявив, що бачити там Юрія Вітренка небажано. Тому для ОП і Кабміну було б логічним змінити главу НАК ще до цієї зустрічі. Але й в Офісі президента, і в уряді поки що різко проти», — заявило інше джерело в «Нафтогазі».
Подякувати 🎉
The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]