Facebook Pixel

Бізнес-акваріум: агонія Гетманцева та кадрові перестановки

Олег Гавриш
перший заступник головного редактора The Page
Фото: Fathromi Ramdlon/Pixabay

Фото: Fathromi Ramdlon/Pixabay

Як уже повелося, хочу повідомити вам неофіційні новини та версії, які стосуються відомих і прихованих подій в українському корпоративному світі, у бізнес-середовищі, у нашому акваріумі. Тут усі про всіх усе знають, іноді більше, ніж хотілося б.


Як розповіло The Page джерело у фракції «Слуга народу», Данило Гетманцев боїться втратити посаду голови Комітету Верховної Ради з податків, фінансів і бюджету й робить усе можливе, щоб зберегти свій вплив.

Quote«Відставки Гетманцева вимагають організації ФОПів і євробляхери. Готові його позбутися і в Офісі президента, і в Кабміні. На думку чиновників, це дозволить розрядити обстановку», — заявив співрозмовник видання.

Утім, на бік Данила Гетманцева став спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, а також підприємці Ігор Коломойський та Ілля Павлюк.

Telegram Logo

«Для Разумкова важливо утримати Гетманцева, щоб не почався загальний розпад нинішньої конфігурації влади. А Коломойському та Павлюку Гетманцев обіцяв розв'язувати їхні питання», — пояснило джерело.

За його словами, Коломойський і Павлюк уже домоглися того, щоб лояльні до них депутати підписалися під тим, щоб зберегти Гетманцева.

Серйозні кадрові зміни передбачаються й за іншими напрямами. Як повідомило The Page джерело в Офісі президента, найближчим часом планується змінити заступницю глави ОП Юлію Ковалів на радника глави ОП Тимофія Милованова.

Колишнього виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка планують призначити на посаду віцепрем'єра з питань енергетичної політики — міністра енергетики. З цим пов'язане звільнення з посади в.о. міністра Ольги Буславець.

Нарешті призначення Оксани Маркарової послом у США несподівано отримало заперечення з боку силового блоку Кабміну.

Quote«Маркарова ніколи не займалася силовими питаннями, а головне, про що має домовлятися посол у США, — це постачання озброєння та зовнішньополітична допомога в боротьбі з Росією. Водночас відносини з МВФ, заради чого, власне, і затіяли це призначення, до завдань посла в США взагалі не входять», — розповів співрозмовник в ОП.

Як повідомив співрозмовник у Службі безпеки, відомство отримало вказівку підготуватися до введення локдауну за зразком весняного вже з 1 грудня.

Утім, в ОП говорять про те, що локдаун готується все-таки з 15 грудня до 15 січня.

Quote«Президенту очевидно, що більшість населення вкрай негативно сприймає карантин і все може закінчитися черговим падінням рейтингу або взагалі масовими виступами», — заявив співрозмовник в Офісі президента.

Тому зараз в ОП активно розмірковують над піар-забезпеченням ініціатив щодо введення карантину. Загалом питання про те, оголошувати його чи ні, поки залишається відкритим, говорить джерело.

The Page Logo
У вас є цікава колонка для The Page?
Пишіть нам: [email protected]

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини