Десять експертів у галузі юриспруденції у своєму висновку для країн G7 дійшли висновку, що конфіскація заморожених активів Росії відповідає міжнародному праву, повідомило Bloomberg. На думку юристів, конфіскація є законною, оскільки Росія порушила фундаментальні засади міжнародного права.
«Ми дійшли висновку, що, згідно з міжнародним правом, для держав, які заморозили російські державні активи, було б законним прийняти додаткові контрзаходи проти Росії, враховуючи порушення нею найбільш фундаментальних норм міжнародного права, що нею триває, у формі передачі російських державних активів як компенсація за збитки, які виникли безпосередньо внаслідок протиправних дій Росії», – йдеться у висновку юристів з Бельгії, Франції, Німеччини, Японії, Нідерландів, Великої Британії та США.
Експерти рекомендували державам, де було заморожено російські активи, передати їх міжнародному механізму під їхньою юрисдикцією. Він має депонувати гроші, а потім передати їх Україні.
Контекст. Нині відсутній юридичний механізм конфіскації заморожених активів РФ. Юристи на Заході побоюються, що конкретні випадки конфіскації можуть бути визнані в судах незаконними. У ЄС також побоюються, що прецедент конфіскації іноземних активів підірве довіру до фінансової системи Європи та євро як резервної валюти. Тому фахівці намагаються створити механізм конфіскації, який дозволить знизити ймовірність подібних загроз.