Facebook Pixel

Міненерго заспокоює: в енергосистемі України зберігається запас потужності

В енергосистемі України зберігається запас потужності. Фото: Yuan Yang / Unsplash

В енергосистемі України зберігається запас потужності. Фото: Yuan Yang / Unsplash

Енергосистема України збалансована та має необхідний запас потужності для забезпечення зростання споживання електроенергії в опалювальному сезоні 2021 – 2022 років. Про це проінформував міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Система збалансована та забезпечена необхідним ресурсом. Наприклад, якщо вчора споживання електроенергії було 22,6 тис. МВт, то за такого споживання ми маємо дуже суттєвий резерв потужності: атомної генерації понад 1 тис. МВт, теплової – близько 500 МВт, ГЕС – близько 2 тис. МВт. Потрібний запас потужності є».

Герман Галущенко

Герман Галущенко

міністр енергетики України

Він зазначив, що другий місяць поспіль відбувається стійке накопичення вугілля на складах ТЕС, обсяг якого до 11 січня досяг 714 тис. тонн, що майже на 200 тис. тонн більше за показник на таку ж дату грудня 2021 року.

«Це забезпечується диверсифікацією джерел постачання через блокаду з боку Російської Федерації та ритмічністю постачання морем, і ми будемо забезпечені вугіллям протягом усього опалювального сезону».

Герман Галущенко

Герман Галущенко

міністр енергетики України

Галущенко також звернув увагу, що в разі зростання споживання електроенергії приблизно на 6% порівняно з минулим опалювальним сезоном на стільки ж знижується споживання газу.

Telegram Logo

Коментарі

Всі новини