Facebook Pixel

Запаси вугілля на ТЕС за тиждень збільшилися на 18% — Міненерго

Запаси вугілля на ТЕС за тиждень збільшилися на 18%. Фото: pexels.com

Запаси вугілля на ТЕС за тиждень збільшилися на 18%. Фото: pexels.com

Запаси вугілля на складах теплових електростанцій генерувальних компаній (ДК ТЕС) України в період із 4 до 10 січня 2022 року збільшилися на 18,1% (на 91 тис. тонн) — до 594,2 тис. тонн. Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані Міністерства енергетики.

Проте, за розрахунками агентства, запаси вугілля на 10 січня 2022 року на 7,6% менші, ніж роком раніше (643,3 тис. тонн).

Водночас уперше з жовтня минулого року почали зростати запаси на Луганській ТЕС, які на 6 січня, коли було заявлено про відновлення постачання на станцію антрациту з РФ, опустилися до 8,1 тис. тонн, а на ранок 10 січня зросли до 11,5. тис. тонн.

Telegram Logo

Скільки вугілля накопичено на станціях

За даними Міненерго, фактичні запаси вугілля не досягли гарантованих запасів на жодній ТЕС.

1.jpg

Контекст. Системне накопичення вугілля відбувається його постачанням морським шляхом. У листопаді — грудні до України імпортовано понад 1 млн тонн вугілля.

З кінця листопада до України прибули шість суден класу Panamax, законтрактованих «ДТЕК Енерго», одне з яких — для потреб Центренерго. Ще два судна (Kyoto star і «Панамакс») прибули безпосередньо за контрактами «Центренерго».

Коментарі

Всі новини